Develi 'Online Müslümanlar'da Sordu... 11 Ay Neredesiniz?

Bekir Develi’nin katılım gösterdiği “Online Müslümanlar” konulu söyleşi AKM’de gerçekleşti.

Develi 'Online Müslümanlar'da Sordu... 11 Ay Neredesiniz?

Bekir Develi’nin katılım gösterdiği “Online Müslümanlar” konulu söyleşi AKM’de gerçekleşti. Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Kültür Sanat Etkinlikleri “Online Müslümanlar” ile devam etti. AKM’de gerçekleşen Bekir Develi’nin konuşmacı olarak katılım gösterdiği söyleşi programına çok sayıda vatandaş iştirak etti.

SENENİN 11 AYI NEREDELER?

Bekir Develi,

“Yedi yıldır iftar programı sunuyorum. Programlarımıza çok değerli insanları konuk ediyoruz. Peki, senenin 11 ayı o güzel insanlar nerede? Yılın sadece bir ayı mı bu milletin ve çocukların o güzel insanların bilgilerine ihtiyacı var? İlim ve irfan sahibi insanları ölmeden önce ekranlarda görmek istiyoruz çünkü öldükten sonra hiçbir kıymeti yok. Ölmeden önce o bilgilerden faydalanmak gerekiyor. İsmail Coşar sosyal medyada bir kez gündeme geldi o da vefat ettiği gündü. Selim Gündüzalp hayatında bir tek vefat ettiği gün trendtopic oldu. Ama onlarca gereksiz şeyler günlerce konuşuluyor. Bu insanın onuruna dokunuyor. Bizimle birlikte olan bizim aramızda caddede yürüyen, dolmuşa binen nice güzeller var ama bilmiyoruz. Çünkü bu insanlara ekranlarda yer yok izleyemiyoruz”

diye belirtti.

DÜNYA MÜSLÜMANLARINA HİTAP EDEN BİR FİLM DAHİ ÇEKEMEDİK

“Her Ramazan yayınladığımız bir film var Çağrı filmi. Her Ramazan evire çevire o filmi yayınlıyoruz çünkü 7-8 dilde her dünyaya hitap edebiliyor. Dünyadaki tüm Müslümanlara hitap edebilecek bir film hala çekemedik. Filmin yönetmeni Mustafa Akkad’ın bir röportajında okudum. Cezayir asıllı Fransız bir akademisyen Çağrı filmi ile ilgili bir araştırma yapmış ve bugüne kadar filmi izleyerek dünyanın dört bir tarafında Müslüman olan insan sayısı ortalama 7 bin kişi arttığı sonucuna varmış. Sen çocuğunu namaza başlatamazken bir film dünyada 7 bin kişiyi Müslüman yapıyor.”

bekir develi

bekir develi

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER