'Çemberimde Gül Oya' Sergisi Sakarya'da

81 ilin kültürel motiflerinin tanıtıldığı ulusal çapta bir E-Twinning projesi olan “Çemberimde Gül Oya”, 15 Mart 2016 Salı günü Arifiye Kültür Merkezinde sergilenecek.

'Çemberimde Gül Oya' Sergisi Sakarya'da

Arifiye Fen Lisesi İngilizce Öğretmeni Buğra Mazlum ve Kazım Karabekir Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Rukiye Mazlum koordinatörlüğünde gerçekleştirilen proje, unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerimizi ve motiflerimizi yeniden gözler önüne sermeyi hedefliyor.

 

81 ilden gelecek olan çemberler, yöresel yemek tarifleri, türkü ve maniler 15 Mart 2016 Salı günü saat 10:30'da  Arifiye Kültür Merkezinde sergilenecek.

 

Bunun yanı sıra her ile ait kültürel özellikler E-Twinning platformunun paylaşma ortamı olan Twinspace'de diğer ortaklara sunulacak. Bilgi alışverişi yapılacak ve öğrencilerin diğer illerdeki akranlarıyla iletişim kurmaları sağlanacak.

 

Arifiye Fen Lisesi Müdürü Nazmi Erman, proje hakkında, ulusal bir kültür projesi olan "Çemberimde Gül Oya"; sevgi, dostluk ve kardeşlik temaları içerisinde farklı kültürler hakkında bilgi sahibi olabilme, öğrencilere kendilerinin de bir şeyler yapabileceğini gösterebilme ve ufuklarını genişletme hedeflerini taşıdığını belirtti.

 

Kazım Karabekir Okulu Müdürü Sunay Pabuççu, tüm ulusumuza mal olmuş bir projenin Sakarya ayağını temsil ettikleri için çok mutlu olduğunu belirterek, Projemizin sergisine tüm halkımızın katılımlarından onur duyacaklarını sözlerine ekledi.

 

Arifiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Tellioğlu da sevgi, barış ve kardeşliği temsil eden bu kültürel etkinliğe ev sahipliği yapmaktan dolayı gurur duyduklarını belirtti ve bütün halkımızı sergiye davet etti.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER