Çanakkale Ruhu Sapanca'da Yaşatıldı

Sakarya Üniversitesi Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı öğrencileri, 14 Mart 2016 tarihinde “Çanakkale Zaferi ve Şehitleri” anma programı düzenledi.

Çanakkale Ruhu Sapanca'da Yaşatıldı

Sapanca Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen programa konuşmacı olarak tarihçi yazar Mustafa Turan katıldı. Turan, konuşmasında Sapanca halkına ve öğrencilere duygulu anlar yaşatırken, programda Çanakkale Zaferi’nin önemi vurgulandı.

Mustafa Turan’ın kendine has anlatımı ve videolar eşliğinde verdiği konferans,sosyolojik ve psikolojik etkileri ile Çanakkale Zaferi’ninruhunu dinleyicilere yaşattı. Sapancalı gazilerinde iştirak ettiği ve bir saat süren konferans sonrasında yazar Mustafa Turan, “Destanlaşan Çanakkale” isimli kitabını katılımcılara imzaladı. Turan, programın düzenlenmesine katkı sağlayan Sapanca Belediyesi’ne, Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Programı öğretim görevlilerine ve öğrencilere teşekkürlerini sundu. Sapanca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr. Mehmet Özen, “MustafaTuran o günlere bizi tekrar götürüp unutmamamız gereken şeyleri hatırlattı. Bunlardan dersler çıkarılması gerekiyor” dedi. Prof. Dr. Mehmet Özen, konuşmasının ardında Turan’ateşekkür belgesi takdim etti.

Programa Sapanca Kaymakamı Süleyman Yıldırım, Sapanca Belediye Başkan Yardımcısı Özcan Yavuz, Garnizon Komutanı Binbaşı Ali Bahadır Aslan, Sapanca Müftüsü Orhan Örnek, Sapanca Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler Program BaşkanıÖğr. Gör. Dr. Yakup Köseoğlu, Yüksekokul öğretim görevlileri Servet Sezgin, Serpil Çiğdem, Recep Özkır ve Bülent Dizman, öğrenciler ileçok sayıda Sapancalıkatıldı. Gece, yazar Mustafa Turan’ın okurlarla buluşması ve kitaplarını imzalaması ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2016, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER