Çanakkale'den Sur'a Dua

Arifiye Damla Derneği tarafından Arifiye Kültür Merkezi Salonunda “Çanakkale’den Sur’a Dua” programına yoğun katılım gerçekleşti. Programda Cevat Topkara da bir konuşma gerçekleştirdi

Çanakkale'den Sur'a Dua

   18 Mart Çanakkale Zaferi nedeniyle Arifiye Damla İlim, Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından Arifiye Kültür Merkezi Salonunda “Çanakkale’den Sur’a Dua” programı düzenlendi. Programın açılışını Arifiye Merkez Cami İmam Hatibi İsmail Yayla’nın Kur’an Tilaveti ile yapıldı.

Programda konuşmacı İlahiyatçı Yazar Cevat Topkara, günün anlam ve önemine yönelik bir konuşma yaptı. Topkara, konuşmasında düşmanın Çanakkale’yi geçemediğini ancak bugün düşmanın kültürleri ve örfleriyle amaçlarına ulaştıklarını söyledi.

Bölge ülkelerinin işgal edilmesiyle yeni bir haçlı savaşıyla karşı karşıya bulunulduğunu vurgulayan Topkara, “Dedelerimizin Çanakkale ruhundan daha çok bugün birlik ve beraberliğe ihtiyacımız var. Coğrafyamızdaki bu gelişmeler 1000 yıl önderlik yapmış olduğumuz İslami hayatın doğum sancılarıdır” dedi.

Programın sonunda Damla Derneği’nin bağlı olduğu İsmail Ağa Vakfı’nın Türkiye genelinde Çanakkale ve Sur’da şehit olanlar için 25.460 Hatim, 377.463 Yasin-i Şerif, 157.953 Fetih Süresi, 925.624 Fatiha-i Şerife, 2.157.080 Salavatı Şerife, 46.932.622 Kelimei Tevhidlerin, İsmail Ağa Vakfını Eşme vekili ve aynı zamanda Eşme Merkez Cami İmam Hatibi olan Ahmet Taşçı hoca efendi okuma ayatı beyyinatların duasını yaptı. Programda ayrıca misafirlere Damla Derneği tarafından Çanakkale’de yemek yerine yenilen hoşaf ikram edildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2016, 12:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER