KULİSLER HIZLI BAŞLADI! KİMLER ADAY ADAYI OLACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Haziran’da yapılacak erken seçimler açıklamasıyla birlikte kulisler hareketlendi.

KULİSLER HIZLI BAŞLADI! KİMLER ADAY ADAYI OLACAK?


Milletvekili Aday Adaylığı düşüncesi olan birçok isim harekete geçerken belediye başkanları arasından da bazı isimlerin istifa ederek aday adayı olabileceği söyleniyor.

İddialara göre merkezde bulunan belediye başkanlarından bazıları aday adaylığı için istifa edebileceği, yerlerine ise iki belediye de başkan yardımcılarının geleceği, bir diğerinde ise belediye meclisinden etkili bir ismin başkan olabileceği konuşulanlar arasında.

Aday adaylığı için adı geçen 3 belediye başkanından en az 2’sinin istifayı ciddi olarak düşündüğü ifade edilirken, diğeri ise kesin adaylık sinyali sonrası karar vereceği iddia edildi.

Adı geçen başkanlar istifa ettikten sonra belediye meclis üyesi olan iki başkan yardımcısının seçimlere kadar başkan olacağı ifade edilirken bunlardan birinin seçim sürecine girildiğinde yeniden aday olmak için çalışmalarını hızlandıracağı diğerinin ise aday adayı olmayacağı ifade edilenler arasında.

Hal böyle iken şehir Merkezinde yönetim binası bulunan bir belediye başkanını vekilliğe soyunmasının ardından Belediye meclisi kararı ile seçilen başkanın yeni dönemde de adaylık için ciddi çalışma yapabileceği de gelen bilgiler dikkat çekiyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Nisan 2018, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER