Azınlığın Değil Çoğunluğun Sesine Kulak Verdi

0

Azınlığın Değil Çoğunluğun Sesine Kulak Verdi

Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Salih Yalçıntaş Başkan Toçoğlu’ nun 4,5 yılını yazdı.

 

Usta Gazeteci Salih Yalçıntaş Toçoğlu için : ” Doğru bildiklerinden asla taviz vermedi. Azınlığın değil çoğunluğun sesine kulak verdi. Çıkar ve menfaat gruplarının hiçbir zaman maşası olmadı. Onlara biat etmedi. ” dedi.

 

İşte Yalçıntaş ın O yazısı :

 

 

2014 yılında yapılacak olan yerel seçim öncesi AK Parti’de belediye başkanları adaylık başvurularında bulunmaya devam ediyorlar.

Son olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu da adaylık başvurusunda bulundu.

Başkan Toçoğlu’nu mesleğim gereği uzun yıllardır tanırım. Serdivan Belediye Başkanlığı döneminde özellikle deprem sonrası yaptığı çalışmalarla dikkat çekmişti. 2009 yılında ise Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi.

O gün bugündür de Sakarya’nın daha iyi bir noktaya gelmesi içinde mücadele ediyor.

Toçoğlu Serdivan Belediye Başkanlığında nasıl bir yönetim sergilediyse , Büyükşehir Belediye Başkanlığı  görevinde de aynı  anlayışla yoluna devam etti.

Doğru bildiklerinden asla taviz vermedi. Azınlığın değil çoğunluğun sesine kulak verdi. Çıkar ve menfaat gruplarının hiçbir zaman maşası olmadı. Onlara biat etmedi.

Bu yüzden de, özellikle bazı çevrelerin, sürekli olarak hedef tahtasında  oldu.

Ama o  istikametinden en ufak bir sapma yapmadan her zaman bu şehrin ve bu şehirde yaşayan insanların menfaatleri doğrultusunda  hareket etmeyi tercih etti.

Makamın büyüsüne kapılmadı. Ne çevresini değiştirdi , ne de kendi değişti.

Sadece kendi partisinin değil şehrin de abisi oldu. Bu zamana kadar ne kendisi hakkında ,ne de  ekibi hakkında  en ufak bir şaibe bile duyulmadı.

Mütevazi ama vizyon sahibi bir ekiple, elinden geldiğinin fazlasını yapmaya çalıştı.

Şehrin kısa sürede görüntüsünü değiştirdi. Aslına bakarsanız lafı çok da fazla uzatmaya gerek olmadığını düşünüyorum.

Toçoğlu için sadece ‘Sakarya sevdalısı’ desek yeter sanırım. Şimdi ise yeni bir dönem için, bir kez daha adaylık başvurusunda bulundu. Kendisi ve Sakarya için şimdiden hayırlı olsun.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2013, 15:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER