Vatandaş Yetkililere Seslendi ‘Park54 Ücreti Alınmasın’

Koronavirüs salgını nedeniyle yetkililerin çağrılarına kulak veren vatandaşlar evlerine kapandı. Bazı vatandaşlar evde kaldıkları için araçlarını yol kenarlarına park ettiklerini ve parklanma sonucunda her gün park54 ücreti ödediklerini dile getirerek, bu ücretlerin alınmamasını istedi.

Vatandaş Yetkililere Seslendi ‘Park54 Ücreti Alınmasın’

Çin’den tüm dünyaya hızla yayılan Koronavirüs ülkemize de kısa bir süre önce bulaştı. Yetkililer vatandaşlara sokağa çıkmayın evde kalın çağrısı yaparak salgının bulaşma riskini en aza indirmeye çalıştı. Bazı vatandaşlar yetkililerin çağrısına uyarak evden çıkmasa da bazı vatandaşlar ihtiyaç doğrultusunda dışarı çıktı. Özellikle şehir merkezinde yaşayan vatandaşlar evde oldukları için araçlarını yol kenarlarındaki park yerlerine park ettiklerini söyleyerek, her gün park ücreti ödediklerini dile getirdi. MedyaRota aracılığıyla seslerini yetkililere duyurmaya çalışan vatandaşlar,” biz devletimizin çağrısına uyarak evden çıkmıyoruz, siz de biz evde kalırken araçlarımızdan park parası almayın” dedi.

HER GÜN ÖDÜYORUZ

Konuyla alakalı MedyaRota’ya konuşan bir vatandaş, ”Devletimizin Koronavirüs salgınına karşı durmak adına evde kalın çağrısına uyarak evlerimizde kalıyoruz. Evde kaldığımız süre zarfında aracımızı park yerimiz olmadığı için park54 noktalarına park ediyoruz ve her gün ücret ödüyoruz. Yetkililere seslenmek istiyorum. Evde kaldığımız süre boyunca Park54 ücreti alınmasın ” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMA BAŞLATILACAK MI?

Sakarya Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden birisi olan BELPAŞ’a bağlı PARK54 noktalarından ücret alınmaması konusunda vatandaşlardan gelen böyle bir talep üzerine yetkililerin herhangi bir adım atıp atmayacağı merak ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 18:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
Burak MENGENE
Burak MENGENE - 2 yıl Önce

Çoşkun bilir efendi geldin iki resim çektin kimseyle konuşmadın akşama vatandaşla konuşmuş gibi haber yapıyorsun hoark üçreti alınmadı vatandaş üç kuruş kar yaptı diyelim onca çalışan emekçiler ne yiyecek onuda haber yap onada çözüm bul hayali vatandaş üret ozaman

Kenan kalmalı
Kenan kalmalı - 1 yıl Önce

Bence otopark ücretleri 5 katına çıkarılmalııkarılsın. Ki halkımız sokağa çıkmasın

SIRADAKİ HABER