Tüm Uyarılara Rağmen Sokaklarda Fink Atıyorlar

Yetkililerin ısrarla uyardığı Koronavirüs salgınının risk grubu olan yaşlılar tüm uyarılara rağmen evde kalmayıp sokakta fink atıyor. Sokağa çıkan yaşlıların hiçbir önlem almadıkları ve sosyal mesafeye uymadıkları da gözlerden kaçmadı.

Tüm Uyarılara Rağmen Sokaklarda Fink Atıyorlar

Çin merkezli ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs Türkiye’de de hızla yayılmaya devam ediyor. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca olmak üzere tüm devlet yetkilileri gerekli önlemleri alarak vatandaşı sokağa çıkmamalarını evde kalmalarını tavsiye etti.

TÜRKİYE’DE SON DURUM

Ülkemizde ilk vaka Avrupa temaslı bir vatandaşımızdan çıkmıştı. Dün gece Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın son dakika açıklamasıyla vakaların hızla arttığı görülmüştü. Bakan Koca, Koronavirüs vaka sayısının toplamda 670’e çıktığını 9 yaşlı vatandaşın ise hayatını kaybettiğini söyleyerek, yaşlılarımızı koruyalım dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise dün yayınladığı ses kaydıyla bu konu üzerine dikkat çekerek 50 yaş üstünde olan vatandaşların evden çıkmamalarını istedi.

TÜM UYARILARA RAĞMEN

Devlet yetkililerinin de ısrarla üzerinde durduğu ve her fırsatta uyardığı, Koronavirüs salgınının en büyük risk grubu olan yaşlılar sokaklarda fink atıyor. Şehir merkezinde bulunan ve normal zamanda vatandaşlar tarafından sıkça kullanılan banklar, bunca uyarıya rağmen yaşlılarla doldu. Risk grubu olarak ölüm ile burun buruna olan yaşlı vatandaşların hiçbir önlem almadan sokağa çıktıkları görüldü. Ağızlarında maske, ellerinde koruyucu eldiven dahi olmayan risk grubundaki yaşlıların sosyal mesafeye de dikkat etmedikleri gözden kaçmadı.

BAZI İLLERDE UYGULANDI

Edirne, Sivas ve Denizli Belediyeleri tüm uyarılara rağmen sokağa çıkmaya devam eden yaşlıların yoğun olarak kullandıkları park, bahçe, sokak ve meydanlarda bulunan bankları kaldırarak önlem aldı. Sakarya’da da Koronavirüs salgınından ölüm riski bulunan yaşlıların sokakları meydanları boş bırakmadıklarının görülmesi üzerine akıllara Sakarya Büyükşehir Belediyesinin de Edirne, Sivas ve Denizli Belediyelerinin yaptığını yapacak mı? sorusu geldi.

Haber: Muhammet Fışkın


Güncelleme Tarihi: 21 Mart 2020, 16:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER