Sokağa Çıkma Yasağı Gelmeli Mi

Koronavirüs konusunda her gün birbirinden önemli tedbirler alınıyor. Gelinen son noktada ise sokağa çıkma yasağının çıkıp çıkmayacağı konuşuluyor. Twitter’da TT olan bu konu vatandaşların sokağa çıkma yasağı istediği şeklinde yorumlandı.

Sokağa Çıkma Yasağı Gelmeli Mi

Küresel bir sorun haline gelen koronavirüs, ülke çapında belirli tedbirlerin alınmasına sebep oldu. Ülkemizde son olarak 47 vaka ile baş gösteren koronavirüs için birçok uygulama devreye girdi. Son olarak kafelerden çocuk parklarına, nargile kafelerden tiyatrolara birçok işletme ve alana kapatma kararı geldi. 17 Mart 00.00 itibari ile uygulamaya giren bu tedbir sonucu Türkiye en önemli adımlardan birini atmış oldu.

Gelinen son noktada ise sokağa çıkma yasağının çıkıp çıkmayacağı konuşuluyor. Twitter’da TT olan bu konu vatandaşların sokağa çıkma yasağı istediği şeklinde yorumlandı.

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GELİRSE

Koronavirüs için tedbiren uygulanması istenen sokağa çıkma yasağı, günün belli saatlerinde kişilerin dışarıda olmaması şeklinde uygulanıyor. Zaruri ihtiyaçlar durumunda belli kontroller ile dışarı çıkma durumu da sağlanabiliyor.

Sokağa çıkma yasağı genelde darbe gibi büyük çaplı olaylarda uygulanıyor. Ülkemizde en son 1980 darbesinde yaşanan sokağa çıkma yasağı, küresel bir sorun olan koronavirüs için de uygulanabilir. Bu yasağın uygulanması halinde kişiler salgın tehlikesi yaşamadan evlerinde karantinada kalarak, gerekli önlemlerin alınması sağlanacak

Kalabalık ile bağlantısını kesen vatandaşlar evlerinde, salgın tehlikesi geçene kadar dinlenerek, virüsün yayılımını önlemiş olacaklar.

PEKİ YA EKONOMİ?

Sokağa çıkma yasağının olumlu tarafları olduğu gibi, elbette olumsuz yanları da var. Özellikle bir süreliğine durdurulan iş yerlerinin çalışanlarının gelirlerini nereden sağlayacakları konusunda vatandaşların tedirgin olabileceği ön görülüyor.

Sokağa çıkma yasağı ile beraber iş yaşamının da duraklaması sonucunda vatandaşlara ekonomik olarak zorluklar getirebileceği gibi, ülkemizin de ekonomik olarak yıpranacağı bir süreç doğurabilir.

VATANDAŞ NE DİYOR?

tweet

tweet

tweet

tweet

tweet

tweet

tweet

HABER: FEYZA NUR DEMİRBAŞ

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER