Sakarya’da 500 Kişiye Test Yapıldı İşte Son Durum

Koronavirüs nedeniyle karantina hastanesi olan Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ve Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi’ne hastalar getirilmeye devam ediliyor. Bugün alınan bilgilere göre Sakarya’da yaklaşık olarak 500 hastaya test yapıldığı öğrenildi.

Sakarya’da 500 Kişiye Test Yapıldı İşte Son Durum

KARANTİNADA TUTULUYORLAR

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın yaptığı son açıklamada Türkiye genelinde toplam vaka sayısının 947’ye, salgın nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısının ise 21’e yükseldiği belirtilirken tüm dünyayı etkisi altına alan salgın sebebiyle Sakarya’da 500’e yakın hastaya Koronavirüs testi yapıldığı öğrenildi. 112 ekiplerince ilçelerden ve her gün yeni hastaların getirildiği Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Toyotasa Acil Yardım Hastanesi'nde çok sayıda kişinin hala karantina altında tutulduğu ve bazı hastaların yoğun bakım ünitesine alındığı öğrenildi.

Öte yandan Sakarya’da pozitif bulgular görülerek karantina altına alınan ve kan örnekleri Ankara’ya gönderilen hastaların kesin sonuçları ise Ankara’da yapılan testlerin sonunda belli oluyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER