Sakarya'da Son Durum: 60 Kişi Karantina Altında

Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan hastanelerden biri de Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma olmuştu. Ardından ilimizde koronavirüs şüphesi taşıyan kişilerin test yaptırmaya başladığı belirtilmişti.

Sakarya'da Son Durum: 60 Kişi Karantina Altında

Öğrenilen verilere göre toplamda 300’e yakın test yapıldığı ve 60’a yakın kişinin de karantine altına alındığı biliniyor.

TOPLAMDA 300 ŞÜPHELİ VAKAYA TEST YAPILDI

test

Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesi 200’e yakın vakaya koronavirüs testi yapıldı! Salfının yayılması ile beraber geniş çaplı önlemler alınmaya başlanınca toplam sayının 300’e yakın olduğu bildirildi. 

60 KİŞİ KARANTİNADA

korona

Yapılan testlere ek olarak toplamda 60 kişinin karantinada olduğu bilgisine ulaşıldı.

POZİTİF BİR BULGUYA RASTLANMADI

korona

Öte yandan başta Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere Toyotasa Acil Yardım Hastanesi ve çevre hastanelerden buralara getirilen hastaların Ankara’ya gönderilen kan numunelerinde hiçbir pozitif bulguya rastlanılmadığı öğrenildi. Ayrıca Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından çeşitli sağlık kuruluşlarında çalışan personellere mesaj gönderildi. Gönderilen mesajda erkek sağlık çalışanlarının sakal ve bıyıklarını kesmeleri, tüm personellerin tırnaklarının uzatılmaması gerektiği konusunda uyarılar yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 10:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER