Sahte Kolonyaya Dikkat ‘Zehirlenebilirsiniz’

Sakaryalı kolonya ustası Murat Kılıç Koronavirüs’ten korunmak amacıyla kolonyaya yoğunlaşan vatandaşların dikkat etmelerini söyledi. Kılıç,” Markasını bilmediğiniz kolonyaları almayın. Piyasada sahte kolonyalar var, zehirlenebilirsiniz” dedi.

Sahte Kolonyaya Dikkat ‘Zehirlenebilirsiniz’

1966 yılından beri bu işi yaptıklarını ve kendisinin üçüncü nesil olduğunu söyleyen Rüyam Kolonya ve Kozmetik Dükkanının sahibi Murat Kılıç,”Bugüne kadar hiçbir olayda fırsatçılık yapmadık yapmayız. Dün kuş gribinde de fiyatlarımızı indirdik, bugün Koronavrüs’te de fiyatlarımızı indirdik” dedi.

TEMİZ HAMMADDE YOK

Kolonyanın en az 70 derece olması gerektiğini söyleyen Kılıç,

”Bizim ürettiğimiz kolonya 80-82 derece arasında değişiyor. Şuanda bizim hammaddesiz kalmamızla birlikte oluşan boşluğu değerlendiren fırsatçılar zehirli alkol dediğimiz metanol alkol ile yaparak piyasaya sürüyor. Seyyarlardan ve markasını bilmediğiniz kolonyalardan almayın. Bu kolonyaları piyasaya sürenler güzel para kazanacak ama çok fazla zehirlenen olacak. Piyasada temiz hammadde olsa emin olun ilk biz buluruz ama yok. Büyük firmalarla çalışıyoruz, o yüzden temiz alkol geldiğinde ilk elde edecek olanlardanız”

ifadelerini kullandı.

AL-SAT YAPANLAR PARAYI BULDU

Kolonya işinden para kazananların fırsatçı aracılar olduğunu dile getiren Murat Kılıç,

” Bu süreçte asıl parayı kazanan fırsatçı aracılar oldu. Biz imalat yaptığımıza rağmen bu paraları kazanamıyoruz. 20’ye alıp 30 TL’ye satıyorlar. İmalat yapamaz hale geldik. Tek temennimiz bir an önce hammadde bulmak. Yoksa dükkânı kapatma noktasına geldik. Yine de vatandaşa yok dememek için elimizde kalan son kolonyaları küçük cep şişelerine doldurarak yardımcı olmaya çalışıyoruz ” dedi.

FIRSATÇILAR ŞİKAYET ETTİ

Türkiye’de en uygun fiyata en kaliteli kolonyanın kendisi tarafından satıldığını söyleyen Murat Kılıç,

” Uygun fiyata kaliteli ürün satıyoruz. Bu konuda üstümüze geçebileni görmedim. Hatta bugün maliyeden memurlar geldi. Ucuza kolonya satıyor diye fırsatçılar tarafından ihbar edilmişim. Maliyedeki arkadaşlara ürünümüzün kaliteli olduğunu gösterdik. Onlara 4,5 saat boyunca imalathanemizi gezdirdik” şeklinde konuştu.

MALİYET FİYATLARINDA SATIYORUZ

Koronavirüs’ten herkes korunsun diye fiyatları bu kadar uygun tuttuğundan bahseden Kılıç,

” Büyük bir salgın var ve bütün vatandaşlarımız kendisini korusun diye bu kadar uygun fiyatlara satıyoruz. Şöyle söyleyebilirim fiyatları maliyet fiyatlarına kadar indirdik. Sırf fırsatçı demesinler diye kapılarımıza yazılar da astık, 54 yıllık firma olarak bu şehre olan borcumuzu bu şekilde ödemeye çalışıyoruz” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 13:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER