Restoran ve Lokantalar da Kapatıldı

Genelge ile içkili ve içkisiz tüm lokanta, restoran, pastane ve benzeri işletmeler, bugün saat 24:00 itibariyle sadece paket servis, gel-al benzeri şekilde, müşterilerin oturmasına müsaade etmeden hizmet verecek

Restoran ve Lokantalar da Kapatıldı

İçişleri Bakanlığı valiliklere gönderdiği ek genelge ile Koronavirüs salgınından vatandaşları korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla lokanta, restoranlar hariç olmak üzere birçok işletme kapatılmıştı. Ancak Sağlık Bakanlığı ile yapılan değerlendirmeler kapsamında salgının yayılması ve vatandaşların hayatlarını tehdit etmesini engellemek adına lokanta, restoran, pastane ve benzeri işyerleri için tedbir amaçlı hizmetlerine sınırlandırma getirildi.

YİYECEK SEKTÖRÜNE SINIRLANDIRMA

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında ek bir genelge daha gönderdi. Genelge gereğince bu gece yarısı 24.00 itibariyle Lokanta, restoran, pastane ve benzeri işyerlerinin oturma alanları kaldırılacak, bu alanlara müşteri kabul edilmemesi konusunda gerekli uygulamalar yapılacak. Listede yer alan işletmeler hizmetlerine yalnızca, paket servis ya da gel-al şeklinde müşterilerin oturmasına müsaade etmeden devam edecek. Tedbirler kapsamında gelen Sınırlandırmaların kolluk kuvvetleri tarafından sıkı takipte olacağı ve uymayan işletmeler hakkında gerekli işlemlerin yapılacağı da belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 22:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER