ÖSYM Sınavları Erteledi

ÖSYM, Koronavirüs’e karşı alınan tedbirlere bir yenisini daha ekledi. Gerçekleştirilecek olan 9 sınavın tarihleri değiştirilerek ileri bir tarihe ertelendi.

ÖSYM Sınavları Erteledi

Koronavirüs vakalarının ülkemizde de görülmesinin ardından bir çok tedbir alındı. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Türkiye genelinde çok sayıda kişinin gireceği 9 sınavın Koronavirüs önlemi kapsamında ertelendiğini duyurdu.

9 SINAV ERTELENDİ

ÖSYM tarafından gerçekleştirilecek olan ve Koronavirüs nedeniyle ertelenen 9 sınav şu şekilde listelendi; Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL), Elektronik Yabancı Dil Sınavı (e-YDS), Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı (MSÜ), İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı (İSG/1), Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES), Diyanet İşleri Başkanlığı Mesleki Bilgiler Seviye Tespit Sınavı (DİB-MBSTS), Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS).

SINAV TAKVİMİ GÜNCELLENDİ

ÖSYM'nin sınav takvimi güncellenerek osym.gov.tr internet adresinde yayımlandı. Buna göre e-YDS/4'ün 2 Mayıs'ta, MSÜ'nün 3 Mayıs'ta, ALES/1'in 10 Mayıs'ta, e-YDS/5'in 16 Mayıs'ta, YDS/1'in 17 Mayıs'ta, ALES/2'nin 16 Ağustos'ta, İSG/1'in 29 Ağustos'ta, EKPSS'nin 20 Eylül'de, DİB-MBSTS'nin 3 Ekim'de yapılacağı açıklandı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 17:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER