Okullara Verilen Koronavirüs Arası Uzatıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Koronavirüs salgını ile ilgili basın açıklaması düzenledi. Toplantıda konuşan Bakan Koca, iyileşip taburcu olan hastaların olduğunu söylerken, Bakan Selçuk okullara verilen aranın uzatıldığını duyurdu.

Okullara Verilen Koronavirüs Arası Uzatıldı

İYİLEŞİP TABURCU OLAN HASTALAR VAR

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası, Sağlık Bakanı Koca ve Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıklamalarda bulundu. Bakan Fahrettin Koca, iyileşip taburcu olan hastaların olduğunu söyleyerek, “  Bir virüs dünyayı tehdit ediyor. Bilim bugün için büyük vaatlerde bulunamıyor. Bu hastalığa karşı elimizde güçlü bir koz var, yakalanmamak. Durumu kabullenmemiz zor değil. Corona virüs karşısında biz irade sahibiyiz. Virüs genç, yaşlı, orta yaşlı ayrımı yapmıyor. Erken dönemde ilk vakalarımız olan iki hastamızın bilgisini vermek istiyorum. Bir hastamız 65 yaşındaydı dün itibarıyla taburcu oldu, bir hastamız 60 yaşındaydı bugün itibarıyla taburcu oldu. Yoğun bakım şartlarında olan hastalarımızın da iyileşme şartlarını söylemiş oluyorum. Erken dönemde müdahalenin yapılmasının önemli olduğunu, bulaşıcılığın, temasın minimalize edilmesi gerektiğini, herkesin evine hatta odasına kendisini izole ederek bir dönem için bunu sağlamasını hatırlatmak istiyorum” dedi.

OKULLARA VERİLEN KORONAVİRÜS ARASI UZATILDI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk,” Bilim Kurulun önerisiyle evde eğitim sürecini bir müddet daha uzatma ihtiyacı doğdu. 30 Nisan tarihi ortaklaşa bir kararla ortaya konuldu. 30 Nisan'a kadar okullarımızın tatil olması, uzaktan eğitim devam etmesi konusunda karar söz konusu. Daha da çalışmalarımızı zenginleştirerek gereken her türlü ihtiyacı karşılaşacağız. Sınav vesaire hususlar gibi zaman zaman kamuoyunu bilgilendirme durumumuz söz konusu olacak. Anne ve babalarımızın çocuklarımızın sağlığı konusunda dikkatli olduğunun farkındayım. Ruhsal sağlık da çok önemli. Televizyon yayınlarında bunu dikkate alan çalışmalarımız artacak” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER