Muhalefete Virüs Bulaşmıyor Mu?

Koronavirüs sebebi ile ülkenin dört bir yanında sıkı tedbirler alınmaya devam ederken, muhalefet partilerinin ihmalleri adeta pes dedirtti. Cumhur İttifakında bulunan AK Parti ve MHP gerekli önlemleri alırken, Muhalefet Partileri CHP ve İYİ Parti cephesinde kongrelerin sürmesi dikkat çekti.

Muhalefete Virüs Bulaşmıyor Mu?

Koronavirüs sebebi ile ülkenin dört bir yanında sıkı tedbirler alınmaya devam ederken, muhalefet partilerinin ihmalleri adeta pes dedirtti. Cumhur İttifakında bulunan AK Parti ve MHP gerekli önlemleri alırken, Muhalefet Partileri CHP ve İYİ Parti cephesinde kongrelerin sürmesi dikkat çekti. 

Türkiye virüs tehlikesi yaşayan ülkeler arasında en güçlü tedbirleri alan ülkelerin başında gelirken, muhalefetin bu dikkatsizliği “Onlara virüs bulaşmıyor mu?” dedirtti.

İLK TEDBİRİ MHP ALMIŞTI

mhp

Koronavirüs vakalarının ortaya çıktığı süreçte ilk önlemi Milliyetçi Hareket Partisi almış toplantı ve faaliyetlerine ara verdiğini duyurmuştu. Hatta vatandaşlara tedbir amaçlı çağrıda bulunan MHP Adapazarı İlçe Başkanı Halil Hakan Oturak, "Bu açıdan neler yapabiliriz diye baktığımızda, milli kültürümüzün bir parçası olan cemiyetlerimize, tokalaşma ve sarılma adetlerimize bir süre ara vermek, bu salgınla mücadele açısından çok önemli bir noktadır. Böylelikle hastalığın yayılma riskini azaltmış oluruz." şekline bir açıklamada bulundu.

MHP'nin hemen ardından AK Parti tüm kongrelerini erteleyerek gerekli önlemleri almış, yurt genelinde gerçekleşmesi planlanan tüm kongreleri ve toplantıları ileri bir tarihe ertelemişti. Cumhur İttifakı partilerinin aldığı tedbirlerin aksine, CHP ve İYİ Parti’nin dikkatsizliği tepkilere neden oldu.

“KALABALIK YERLERDEN UZAK DURUN” ÇAĞRISI YAPILMIŞTI

koca

Koronavirüsün ülkemizde yayılmaya başlaması ile birlikte devamlı uyarılarda bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Toplu yerlerden uzak durun” çağrısı yapmıştı. Bu çağrıyı dikkate almayan Cumhuriyet Halk Partisi ülkenin bu hassas döneminde büyük riske sebep oldu. Virüsün kalabalık alanlarda hızla yayılması tehlikesine karşın ülkenin dört bir yanında toplantılar kongreler ertelenirken, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ülke genelinde kongrelerine devam etmesi vatandaş tarafından tepki topladı.

ÖNCE SAKARYA SONRA İSTANBUL

chp

CHP Sakarya İl Kadın Kolları Olağan Genel Kongresi Adapazarı’nda bir otelde gerçekleşti. Yüzlerce kişinin bulunduğu toplantıda ülke genelinde alınan genel tedbirlere uyulmadığı dikkat çekti. CHP cephesinden gelen dikkatsizlikler bununla da sınırlı kalmadı. CHP’nin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, İl Kadın Kolları Kongresini önlemsiz gerçekleştirilmesinde ısrar etti. Yüzlerce kişiyi maskesiz ve korunaksız biçimde aynı salonda toplayan Kaftancıoğlu’nun bu denli tedbirsiz davranması büyük tepki topladı. CHP’nin yanı sıra İYİ Parti de Adapazarı İlçe Teşkilatı Olağan Kongresi’ni düzenledi. Yüzlerce kişinin katıldığı kongrede hiçbir önlem alınmadan gerçekleşmesi tepkilere neden oldu.

ÖNCE EL SIKIŞMIYORUZ DİYE TWEET ATTILAR, SONRA KUCAKLAŞTILAR

chp

İstanbul CHP İl Başkanlığı sosyal medya hesabında paylaştığı bir tweette “El sıkışmıyoruz, sarılmıyoruz, birbirimizi seviyoruz.” şeklinde bir paylaşımda bulunmuştu. Ardından İstanbul CHP İl Başkanlığı tarafından bu tweet paylaşılırken, bir yandan CHP’li Kaftancıoğlu’nun Beşiktaş’ta gerçekleştirdiği kongre ve kongreye ait sarmaş dolaş görüntüler ortaya çıktı!

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

tepki

Yaşanan bu olayın ardından duyarlı vatandaşlardan CHP’ye tepkiler geldi! “Akıl tutulması mı yaşıyorsunuz? Çok merak ediyorum.” Şeklinde eleştirilere sebep olan bu olay sosyal medyada da dikkat çekti.

HABER: FEYZA NUR DEMİRBAŞ

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 11:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER