Kritik Toplantı Öncesinde Erdoğan'dan Açıklama

Başkan Erdoğan, Çankaya’da yapılacak kritik koronavirüs toplantısı öncesi açıklamalarda bulundu.

Kritik Toplantı Öncesinde Erdoğan'dan Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da yapılan koronavirüs toplantısının öncesinde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Koronavirüs sürecine ilişkin ilk kez basın mensuplarıyla konuşan Başkan Erdoğan, hastalık sürecinin yanında olayın ekonomik boyutunun da olduğunu belirtti. Devletin alacağı ekonomik önlemlerin olduğunu ifade eden
Erdoğan, özel sektörün de elini taşın altına koyması gerektiğini belirterek,

“Kovid 19 ile mücadele ederken sanayi ve ticaretiyle çarkların dönmesini sağlamak kolay değildir. Bunun için devletin yanı sıra özel sektörün de yerine getirmesi gereken önlemler var. Bugün alacağımız kararlarla bunu sağlayacağız” 

dedi.

Erdoğan,

“Çin’deki salgın dönemi Avrupa başta olmak üzere tüm dünyayı üretim konusunda alternatifler aramaya itmiştir. Üretimde alternatif denince de ilk akla gelen ülkelerden biri Türkiye olmalıdır. Petrol fiyatlarındaki düşüş ve virüs salgınını iyi yönetme konusu da bize avantaj sağlayacaktır. Önümüzdeki birkaç haftada süreci iyi yönetebilirsek ekonomik olarak da güzel günler bizi bekliyor”

ifadelerini kullandı. Birkaç saat sürmesi beklenen toplantı sonrasında okullar ve liglerin yanı sıra ekonomik ve sosyal yaşantıyla ilgili de alınacak yeni tedbirler açıklanacak.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 14:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER