Koronavirüs Sebebiyle 83 Organizasyon Ertelendi

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, koronavirüse karşı önlemler alınması gerektiğini ifade eden açıklamalara yer vererek, bu bağlamda tam 82 organizasyonun ertelendiğini duyurdu.

Koronavirüs Sebebiyle 83 Organizasyon Ertelendi

Yeni tip koronavirüs sebebi ile Mart ve Nisan aylarında yapılması planlanan 82 ulusal ve uluslararası organizasyon ertelendi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün Türkiye'de görülmesinin açıklanmasının ardından, spor organizasyonları ile ilgili açıklama yaptı. Bakan Kasapoğlu, "Liglerin ertelenmesi, maçların seyircisiz oynanması gibi şu an gündemimizde var olan bir durum yok. Onlar da planlandığı gibi devam edecek. Yarın Kopenhag maçı var Başakşehir'in, hafta sonu maçlar oynanacak" dedi.

DEZENFEKTE ALANINDA ÇALIŞMALARIMIZ SÜRÜYOR

"Gençlik ve Spor Bakanlığı hem gençlik çalışmaları hem sportif anlamdaki çalışmalar olmak üzere kapsamlı bir faaliyet alanımız var. 700 bine yakın öğrenciyi yurtlarımızda misafir ediyoruz. Özellikle yurtlarımızdaki arkadaşlarımızın bu virüsle ilgili korunması, önleyici tedbirler noktasında yurt müdürlerimizle, yönetici arkadaşlarımızla bilgilendirici çalışmalarımız devam ediyor. Bu noktada, odaların, yurtların temiz tutulması, dezenfekte edilmesi, öğrencilerimizin bilgilendirilmesi söz konusu. Spor merkezlerimiz, havuzlar, statlar, salonların temizliği hijyeni, dezenfekte edilmesi noktasında buraları kullanan başta sporcularımızı olmak üzere vatandaşlarımıza her anlamda bilgi verilmesi ve bu bilgiye yönelik olarak da ilgili antiseptiklerin, dezenfektanların temin edilmesi ve bilgilendirme sürecinin uygulamayla birlikte yürütülmesi de devam ediyor"

ORGANİZASYONLAR ERTELENDİ

"Gençlik çalışmalarımız, uluslararası gençlik hareketlilik programları çerçevesinde yürütülen faaliyetler vardı. Gerek gençlerimizin yurtdışı seyahatleri gerek yurtdışından gelen gençlerimizin burada kamplarla ilgili çalışmaları, bunun yanında diğer anlamdaki organizasyonlar. Bununla ilgili olan Mart ve Nisan ayındaki çalışmalarımızı ertelemiş durumdayız. Gençlik merkezlerimiz, gençlik kamplarımızdaki uluslararası çalışmalarımızı da ertelemiş durumdayız"

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER