Koronavirüs 12 Can Daha Aldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüste toplam vaka sayısının 947’ye toplam can kaybının ise 21’e ulaştığını belirtti.

Koronavirüs 12 Can Daha Aldı

Türkiye ve Dünya’nın büyük bölümünü etkisi altına alan koronavirüsle ilgili yeni bir açıklama yapan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ülkedeki güncel vaka sayısını açıkladı. Son 24 saatte 2.953 şüpheliye test yapıldığını belirten Koca, bunlardan 277’sinin pozitif çıktığını ifade etti. Yeni vakalarla birlikte koronavirüse yakalanan hasta sayısı 947’ye ulaşmış oldu.

Son olarak dün açıklanan verilere göre virüs kaynaklı can kaybının 9 olduğu Türkiye’de bugün de yeni can kayıpları yaşandı. Bakan Koca, koronavirüsten dolayı bugün hayatını kaybedenlerin sayısının 12 olduğunu toplam sayının ise 21’e ulaştığını açıkladı. Bugün hayatını kaybedenlerin de tamamının yaşlı olduğuna değinen Koca, İçişleri Bakanlığı tarafından 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlara yönelik getirilen sokağa çıkma sınırlandırılmasına da uyulması gerektiğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın twitter üzerinden yaptığı açıklama şu şekilde;

Son 24 saatte 2.953 ŞÜPHELİYE TEST yapıldı. 277’si POZİTİF ÇIKTI. Hasta sayımız 947’ye ulaştı. Yaşlı hastalarımızdan 12’sini KAYBETTİK. Bugüne dek toplam 21 can kaybımız var. Yaşlılarımızı uyaralım. Sokağa çıkma sınırlandırmasına uysunlar. Ölüm riski, yaş yükseldikçe çok artıyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2020, 22:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER