Evde Kal Türkiye

Koronavirüs ile mücadele edilen bu günlerde, ülke çapında alınan büyük tedbirler ve bireysel farkındalıklar büyük değer taşıyor.

Evde Kal Türkiye

COVID-19 virüsünün kalabalık ortamlarda yayılım göstermesi ve virüse yakalanılması halinde ölümcül sonuçlar doğurabilmesi sebebi ile tedbirlerin en üst düzeye çıkarılması ise şart.

Öte yandan kişilerin kalabalık ortamları terk ederek, kendilerine izole bir ortam yaratıp evlerinde kalmaları alınabilecek önlemler arasında en doğru olanı. Yapılan çağrılarda da altı çizilen bu konuda medya üzerinden evlerden çıkılmaması gerektiğinin önlemleri çokça dile getirilirken, #evdekaltürkiye etiketli farkındalık kampanyası başlatıldı!

DİJİMED’ten Farkındalık Kampanyası

Ülke çapında uygulanan koronavirüs önlemlerine bir destek de DİJİMED’ten geldi. Dijital Medya ve Habercilik Derneği tarafından uygulamaya geçirilen #evdekaltürkiye kampanyasında amaç, tüm sosyal medya kullanıcılarının profil fotoğraflarını belirtilen görsel ile değiştirilmesi sağlayarak, farkındalık oluşturmak. Kullanıcılar, sosyal medya hesapları üzerinden birbirlerini evde kalmaya teşvik ederek koronavirüsün etkilerinin en az yara ile karşılanmasına yardımcı olacak.

evde kal türkiye

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER