Büyükşehir’den Koronaya Karşı 'Kriz Masa’lı Mücadele

COVİD-19 ile mücadele noktasında kriz masası açtıklarını duyuran Başkan Ekrem Yüce, “Salgın boyunca ‘Kriz Masası’ aktif olarak çalışmaya devam edecek.

Büyükşehir’den Koronaya Karşı 'Kriz Masa’lı Mücadele

COVİD-19 ile mücadele noktasında kriz masası açtıklarını duyuran Başkan Ekrem Yüce, “Salgın boyunca ‘Kriz Masası’ aktif olarak çalışmaya devam edecek. Tüm taleplerinizi ve isteklerinizi “ALO 153 Çözüm Masası” birimimize iletebilirsiniz. Eğer koronavirüs şüpheniz varsa Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan “ALO 184” danışma hattını arayınız. Sizlerden özellikle istirham ediyorum: Lütfen evde kalın. Zaruri haller dışında evden çıkmayın. Sağlık çalışanlarımıza, devletimize en büyük desteğimiz evde kalmakla yapabilirsiniz” dedi.

Küresel bir sorun halini alan Koronavirüsün’ün Türkiye’de ardından da Sakarya’da görülmesinin ardından önlemler de en üst düzeye çıkartıldı. Başkan Ekrem Yüce Büyükşehir Belediyesi Tıp Merkezi’nde oluşturdukları kriz masası ile 24 saat ALO 153 üzerinden vatandaşların soru ve taleplerine yönelik çözümler üreteceklerini söyledi.

KRİZ MASASI KURULDU

Başkan Ekrem Yüce, koronavirüs ile mücadele kapsamında toplumun sağlığı açısından alınan önlemleri daha iyi yönetebilmek için kriz masası kurulduğunu ifade ederek, “Genel Sekreter Yardımcılarımız, daire başkanlıklarımız ile birlikte oluşturduğumuz kriz masası ile ekiplerimiz 7/24 göreve hazır durumda olacak. Tedbirlerimiz salgın riski ortadan kalkana kadar uygulanmaya devam edecek” dedi.

DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINA DEVAM

Vatandaşların sağlığı için önlemlerin devam ettiğini belirten Ekrem Yüce, şehirdeki toplu ulaşım araçlarından, taksilere kadar her türlü aracın dezenfekte edildiğini ifade etti. Toplu taşıma araçlarının yanı sıra şehrin diğer alanlarında da dezenfekte işlemlerinin sürdüğünü dile getirerek, “Bu kapsamda devletimizin çizdiği ölçülerde personelimize izin verdik. Kalan personelimizin daha etkili ve verimli çalışması için Belediyemizde dezenfekte çalışmalarını gerçekleştiriyoruz. Ofislerde ki masa aralıklarını 1 metre kuralına göre düzenledik.” Dedi.

SU KESİNTİLERİNE SON

Salgının başladığı günden beri vatandaşın etkilenmemesi adına tüm etkinlikleri askıya aldığını belirten Ekrem Yüce, “Salgın nedeniyle fırsatçılık ve stokçuluk yapan, fahiş fiyat uygulayan iş yerlerine Zabıta ekiplerimiz tarafından denetimler yapılıyor. Bu tarz durumları “153 Çözüm Masası” ekiplerimize iletebilirsiniz. YADEM (Yaşlı Destek Merkezi)’e kayıtlı 65 yaş üstü tüm vatandaşlarımızın taleplerini temin ediyoruz. Bu süreçte tüm sağlık çalışanlarına toplu taşıma ve otoparkları ücretsiz hale getirdik. Herhangi bir su kesintisi yaşanmaması için azami dikkat gösterecek, bakım, onarım veya çeşitli sebeplerle su kesmeyi gerektiren çalışmalar yapılmayacaktır.” dedi.

#evdekal Çağrısı

Başkan Yüce, Sakaryalılara seslenerek evde kalmaları konusunda çağrıda bulundu. Yüce,

“Sevgili hemşehrilerim, Salgın boyunca ‘Kriz Masası’ aktif olarak çalışmaya devam edecek. Tüm taleplerinizi ve isteklerinizi “ALO 153 Çözüm Masası” birimimize iletebilirsiniz. Eğer koronavirüs şüpheniz varsa Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan “ALO 184” danışma hattını arayınız. Sizlerden özellikle istirham ediyorum: Lütfen evde kalın. Zaruri haller dışında evden çıkmayın. Sağlık çalışanlarımıza, devletimize en büyük desteğimiz evde kalmakla yapabilirsiniz. Evden çıkmanız gereken durumlarda uzmanların önerilerine harfi harfine uymalıyız. El birliği ile bu durumun üstesinden geleceğimize inancım tamdır.”

dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2020, 19:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER