Bir Tedbir de KYK'lara Nöbetçi Yurt Sistemine Geçildi

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı KYK Yurtlarında okulların tatil olması ile birlikte yeni bir gelişme yaşandı. Yurtlarda nöbetçi sisteme geçildi. İşte detaylar…

Bir Tedbir de KYK'lara Nöbetçi Yurt Sistemine Geçildi

Çin merkezli koronavirüsü, ülkemizde de görülmesinin üzerine tüm kurum ve kişileri kırmızı alarma geçirdi. Özellikle sıkı tedbirler alınarak programlar iptal edilirken, beklenen okul tatili haberi de dün Beştepe’den gelmişti. Okulların tatil edilmesi ile birlikte Sakarya’nın KYK’ya bağlı yurtlarında nöbetçi sisteme geçildiği duyuruldu.

ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLMAYACAK

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy; “Nöbetçi Yurt Uygulamasına geçtik.Nöbetçi Yurtlara da öğrencilerimizin sıkıntı yaşamaması için personel takviyesi yaptık. Yurttan ayrılan öğrencilere de dolaplarını boş bırakmaları konusunda bilgi verdik. Öğrencilerimizin mağdur olmaması için elimizden gelen tüm imkanlarımızı seferber ediyoruz” şeklinde konuştu

YURT ÜCRETSİZ

Özsoy konuşmasının devamında öğrencilerden yurt ücreti alınmayacağını dile getirerek uluslararası kampların ertelendiği bilgisini de şu ifadelerle paylaştı:

“Okulların kapalı olduğu sürede kaldıkları yurttan izin alan öğrencilerimiz özel izinli sayılacak. Bu 3 haftalık tatil boyunca yurtta kalmayan öğrencilerden yurt ücreti alınmayacak. Öğrenci burs ve kredi ödemeleri de bu kapsamda devam edecek. Corona virüse karşı alınan önlemler kapsamında ise uluslararası gençlik kampları da ertelendi."

KIZLAR RAHİME SULTAN, ERKEKLER M.F.SAFİTÜRK’E

İlgili açıklamada kız öğrencilerin Rahime Sultan Yurduna, erkek öğrencilerin ise M.F. Safitürk Yurduna gideceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 13:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER