Bakanlık’tan Ek Genelge ‘Meclis Toplantıları Ertelendi’

İçişleri Bakanlığı Koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere bir yenisini ekledi. Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında yapılacak toplantılar ertelendi

Bakanlık’tan Ek Genelge ‘Meclis Toplantıları Ertelendi’

İçişleri Bakanlığı, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 81 valiliğe gönderdiği genelgeyle, büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin nisan, mayıs ve haziran ayı toplantılarının ertelenmesi talimatı verdi.

Genelgede, salgının bir an önce engellenmesi, vatandaşların sağlık güvenliğinin korunması amacıyla büyükşehir, il, ilçe, belde belediyeleri ve mahalli idare birlikleri meclisleri ile il genel meclislerinin çalışmalarına yönelik tedbirler alınmasının gerekli görüldüğüne işaret edildi.


AKSAKLIĞA MEYDAN VERİLMEMELİ

Bakanlık, söz konusu tedbirlere ilişkin vali ve kaymakamlar tarafından 1593 sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu hükümleri çerçevesinde gerekli kararların alınmasını, mahalli idarelerin konuya ilişkin bilgilendirilmesini ve uygulamada herhangi aksaklığa meydan verilmemesini istedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2020, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER