Bakan’dan Son Dakika Açıklaması...Koronavirüs Nedeniyle Hafta Sonu İzinleri İptal

Türkiye'de alınan corona virüsü tedbirleri hakkında da konuşan Akar, "Okullar ve eğitim merkezlerindeki öğrenci ve kursiyerlerle birlikte askerlerimiz de belli bir süre hafta sonu izne çıkmayacak" ifadelerini kullandı.

Bakan’dan Son Dakika Açıklaması...Koronavirüs Nedeniyle Hafta Sonu İzinleri İptal

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İdlib’deki ateşkes ile ilgili olarak, ''Rus askeri heyetiyle görüşmeler devam ediyor. Büyük oranda mutabakat sağladık." dedi.

İşte Milli Savunma Bakanı Akar’ın açıklamalarından satır başları:

“(İdlib'deki ateşkes) Rus askeri heyetiyle görüşmeler devam ediyor. Büyük oranda mutabakat sağladık.

Ateşkes bozulur, saldırılar devam ederse bıraktığımız yerden başlamaya, onların da canını yakmaya devam edeceğimizi söyledik.

İdlib'de tüm unsurlarımızla mevcudiyetimiz devam ediyor. Çekilme söz konusu değil, birliklerimiz, unsurlarımız yerlerini muhafaza ediyor.

Hava Kuvvetlerimizin Irak'ın kuzeyinde MİT'le koordineli operasyonunda KCK'nın sözde yönetiminden biri kadın 5 terörist etkisiz hale getirildi.

(Kovid-19) Karargah ve birliklerde tedbirleri hayata geçirdik. Yurt dışı temasları ile heyetlerin yurt dışına gidişlerine kısıtlama getirdik.

Okullar ve eğitim merkezlerindeki öğrenci ve kursiyerlerle birlikte askerlerimiz de belli bir süre hafta sonu izne çıkmayacak.”

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 13:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER