Bakan Koca Açıkladı ‘Bir Kişi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti’

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüs gündemiyle yeni açıklama yaptı. Basın mensuplarının karşısına çıkan Bakan Koca, bir kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı.

Bakan Koca Açıkladı ‘Bir Kişi Koronavirüsten Hayatını Kaybetti’

Koronavirüsle ilgili bir kez daha basın mensuplarının karşısına çıkan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsün başlangıcından itibaren gelen sürece değinerek “Bu hastalıkta ölüm oranı sanılanın çok altındadır. Hastalığın ağır olarak seyrettiği kişiler kronik hastalığı olan direnci düşük olan kimselerdir. Burada bulunmam bir hafta önceki gibi, planlı değil. Bu gece bizi ve tüm halkımızı üzen bir haberi bildireceğim.” diye konuştu.


İLK ÖLÜM VAKASI


Bakan Koca, koronavirüsten bir vatandaşımızı kaybettiğimizi ifade ederek,

“Bu cümleyi bu toplumun Sağlık Bakanı olmanın yanı sıra bir hekim olarak söylüyorum. Koronavirüste bugün ilk olarak bir hastamı kaybettim. Kendisi benim de çok yakından takip ettiğim 89 yaşında bir beyefendiydi. Virüsü Çin temaslı bir personelinden aldı. Hepimiz bu ölümü metanetle karşılamalıyız. Kendisine Allah’tan rahmet yakınlarına ve ülkemize başsağlığı diliyorum”

şeklinde konuştu.


51 POZİTİF VAKA DAHA VAR


Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, koronavirüste yeni vakaların da olduğunu belirterek 

“Bugün yapılan testlerde pozitif sonuç 51 kişidir. Toplam pozitif sonucumuz 98 oldu. Belirtmek isterim ki pozitif sonuçlar tedavi edilmektedir. Herkesi tedbirlere harfiyen uymaya devam ediyorum. Bugünler böyle devam etmeyecek. 1.5-2 ay direnelim”

dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 13:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER