Adapazarlı Öğretmen ve Öğrencilerden Maske Desteği

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri maske üretmeye başladı! Koronavirüs ile mücadele kapsamında kurulan atölyelerde üretilen maskelerde hedef 5 ila 10 bin maske üretmek!

Adapazarlı Öğretmen ve Öğrencilerden Maske Desteği

HER GÜN 1000 MASKE

Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin öğretmen ve öğrencileri öncülüğünde gerçekleştirilen üretimde günlük 1000’e yakın maske üretildiği ifade edildi.

Adapazarı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Coşkun Bakırtaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, dünyada hızla yayılan yeni tip koronavirüs salgını nedeniyle alınan tedbirler kapsamında, piyasanın da ihtiyacı olacağını öngörerek maske üretimine başladıklarını belirtti. Sakarya'da dezenfektan üretiminin, Karasu ilçesindeki Hasan Keleş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde yapıldığını belirten Coşkun, kendilerinin de Adapazarı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Halk Eğitim Merkezi'nde üretime geçtiklerini bildirdi.

HEDEF SERİ ÜRETİM

maske

Bakırtaş, üretim alanındaki eksikleri bir bir tamamlamaya başladıklarını duyurarak, kısa süre içerisinde seri üretime geçileceğinin müjdesini verdi. Erenler ilçesinde de bir okulun kıyafet üretimine başlayacağını duyuran Bakırtaş, sivil alanda kullanılan maskeler, cerrahi maskeler, dezenfektan üretimi ve çalışmalarda giyilecek steril tulum üretildiğini kaydetti.

HEDEF 5 İLA 10 BİN MASKE ÜRETİMİ

bakirtas

Bakırtaş,

"Bakanlığımız bu alanda bir çalışma başlattı, Sakarya da pilot illerden biri. Biz de Adapazarı olarak bu çalışmaya 2 okulla dahil olduk. Bakanlığımıza ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, bu çalışmaların hızlı bir şekilde devreye girmesini sağlamalarından ve desteklerinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. "Seri üretime geçtiğimizde günlük 5 ile 10 bin arasında maske üretimini hedefliyoruz."

Dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2020, 13:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER