3 BAKANDAN ORTAK ‘KORONA’ AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Koca, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ile Ticaret Bakanı Pekcan, Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı sonrası basın açıklaması yaparak soruları cevapladı.

3 BAKANDAN ORTAK ‘KORONA’ AÇIKLAMASI

SOMUT BİR İLAÇ YOK

Bakan Koca bilgi paylaşımının şeffaf bir şekilde devam edeceğini söyledi. Basın açıklamasında soruları yanıtlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,” Bu bir virüs. Bu virüse yönelik ciddi somut bir ilaç yok. Bir takım verilmesi gereken antiviral ilaçların olduğunu ama bunun da her hastaya kullanılmadığını biliyoruz. Hasta olan kişinin maskeli olması, sağlıklı olanların maskeli olmasının gerekmediğini ama yurt dışı öyküsü olanların biri ile temasında maskeli olması gerektiğini öneriyoruz” dedi.

KORONA’YA ÖNLEM KOLONYA

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs’e karşı henüz somut bir ilaç olmadığını ve salgının daha en başında olduğumuz için korunmanın yeterli olacağına değindi. Bakan Fahrettin Koca,” 60 derecenin üzerinde olmak kaydı ile Bilim Kurulu kolonyayı tavsiye ediyor” dedi.

TATİL ŞUANLIK GÜNDEMİMİZDE YOK

Okulların tatil edilmesi ile ilgili çıkan haberlere ve basın mensuplarının sorması üzerine Bakan Koca, “ Okul tatili konusu önümüzdeki günlerde gündeme gelebilir, bugün gündemimize gelmedi. Bunu salgının seyri de belirler” dedi. Yurtdışında olan vatandaşlara seslenen Bakan Koca,” Yurt dışında olan vatandaşımızın da mümkün mertebe odasından çıkmaması evini havalandırması Türkiye'ye gelmek için de sınırları zorlamamasını ifade etmek istiyoruz. Şu dönemde yurt dışından gelen kişilerin evde 14 gün kendilerini İzole etmemelerini söylüyoruz şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 18 Mart 2020, 13:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER