ZAMANI GELİNCE BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ

Erdoğan, "Ekonomide aktif rol oynayanlar, finans sektörünün içinde olanlar eğer Suriye'deki gelişmeleri kalkıp bahane ederek, buradan ülkemize ekonomik terör estirmeye çalışıyorsanız, yanlış yaparsınız, bunları da gayet iyi biliyoruz, yeri geldiğinde bunun bedelini ödersiniz"dedi.

ZAMANI GELİNCE BEDELİNİ ÖDEYECEKSİNİZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son günlerde ABD ile Rusya arasında yaşanan Suriye krizine ilişkin açıklamalarda bulundu. 

"Kimsenin Akdeniz'i Suriye topraklarını yakmaya hakları yoktur" diyen Erdoğan, dün ABD Başkanı Donald Trump ile görüştüğünü bugün de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüşeceğini aktardı. 

Erdoğan, "Katil Esed rejimini ve PYD terör örgütünü destekleyenler yanlış yapıyor. Biz her iki yanlışla da sonuna kadar mücade ediyoruz. Suriye'ye huzur ve refah getiren tek ülke Türkiye'dir" ifadelerini kullandı. 

Erdoğan, "Ekonomide aktif rol oynayanlar, finans sektörünün içinde olanlar eğer Suriye'deki gelişmeleri kalkıp bahane ederek, buradan ülkemize ekonomik terör estirmeye çalışıyorsanız, yanlış yaparsınız, bunları da gayet iyi biliyoruz, yeri geldiğinde bunun bedelini ödersiniz" şeklinde konuştu.

Son günlerde TL'deki değer kaybını değerlendiren Erdoğan, "Döviz kurlarındaki artışın, makul, mantıklı, işin kitabına uygun hiçbir izahı yok" dedi. 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2018, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER