Yüce Duyurdu Türkiye’de İlk Sakarya’da Uygulanıyor

Başkan Ekrem Yüce TBB tarafından düzenlenen Afet Riski Azaltma ve Deprem Toplantısı'nda konuştu.

Yüce Duyurdu Türkiye’de İlk Sakarya’da Uygulanıyor

TBB tarafından düzenlenen Afet Riski Azaltma ve Deprem Toplantısı’nda konuşan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, “Deprem öldürmez bina öldürür. Kentimizde en dikkat ettiğimiz ve önem verdiğimiz konuların başında yatay mimari geliyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın ifade ettiği “ Bizim medeniyetimize yakışan göğe değil toprağa daha yakın olmaktır.” anlayışıyla bir şehir kimliği oluşturduk. Yatay mimari ile teknolojiyi birlikte kullanarak insan ve mekan ilişkisini güçlendiriyor, insanın yaratılışında var olan toprak ile ilişkisini yatay mimari vasıtasıyla daimi hale getiriyoruz” dedi.

HABERLEŞMEDE ÖRNEK ÇALIŞMA

“Özellikle deprem sonrasında karşılaşılan en önemli sıkıntı haberleşmedir. Bu konu gerçekten çok elzem ve üzerinde çalışılması gereken bir konudur. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kurduğumuz sistem ile bu sorunu ortadan kaldırdık. Bu sistem bize olası bir afet durumunda kritik önem taşıyan su, kanalizasyon ve haberleşmeyi kesintisiz şekilde sunmamızı sağlıyor. Bu sistemi kuran ve uygulayan Türkiye’deki ilk ve tek belediyeyiz ve bununla gurur duyuyoruz.”

AFETLERE HIZLI VE ETKİN KOORDİNASYON

“1999 yılında Sakarya halkı olarak depremin acı yüzünü bizzat gördük ve yaşadık. Bu konuda oldukça hassas davranıyoruz. Afet Koordinasyon Merkezi’mizi en teknolojik cihazlarla ve modern bir yapıyla kurduk. Merkezimiz 9 şiddetinde depreme dayanıklı olarak inşa edildi. Kesintisiz enerji ve haberleşme imkânı ile tek bir merkezden şehrin tüm noktaları izlenebilmekte ve iletişim sağlanabilmektedir. AKOM olası bir afet anında hızlı ve etkin koordinasyon ile afetlere hazırlıkta bir mihenk taşı olmuştur.”

yüce

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 11:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER