Vali Nayir Kurum ve Kuruluş Yetkilileriyle Buluştu

Koronavirüs nedeniyle yurtdışındaki vatandaşlarımızın ülkemize geri getirilmesi ve diğer illerle birlikte Sakarya KYK Yurtlarına yerleştirilmesi ihtimaline karşı, Vali Ahmet Hamdi Nayir başkanlığında değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Vali Nayir Kurum ve Kuruluş Yetkilileriyle Buluştu

Toplantıda Vali Ahmet Hamdi Nayir’in yanı sıra; Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Aziz Öğütlü, Türk Kızılayı Sakarya Şube Başkanı Zahit Tiryaki ile Yurt Müdürleri de yer aldı.

SAKARYA DA VAR

Vatandaşlarımızın birçok ilde olduğu gibi ihtimal dâhilinde Sakarya’daki KYK yurtlarında da 14 günlük gözlem ve kontrol sürelerine dair alınan tedbirler ile yapılacak çalışmaların görüşüldüğü toplantıda Vali Ahmet Hamdi Nayir, hangi yurtların kullanılacağı ve yurtların son durumları hakkında bilgiler de aldı.

DEVLETİMİZE YARDIMCI OLMALIYIZ

Salgın hastalıkla mücadele kapsamında Devletimiz tarafından her alanda çok önemli tedbirler alındığına dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Yurtdışındaki vatandaşlarımızın diğer illerle birlikte ilimizdeki KYK Yurtlarında 14 gün gözlem ve kontrol altına alınması ihtimaline karşı ilgili kurum ve kuruluşlar koordinasyon ile çalışıyor. Salgın hususunda üzerine düşen her şeyi layıkıyla yerine getiren Devletimize vatandaşlarımızın da her konuda yardımcı olmasını istiyorum. Zorunlu haller dışında evden çıkmamak konusunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi ve özellikle salgın hastalık riski taşıdığından toplu olarak askere uğurlama törenlerinin yapılmaması kararına riayet edilmesini tavsiye ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER