Vali Nayir İdlib Gazisinin Evine Gitti

Vali Ahmet Hamdi Nayir, eşi Münevver Nayir ile birlikte Suriye'nin İdlib bölgesinde hava saldırısı sonucu yaralanarak tedavi altına alınan ve önceki gün Karasu’daki baba ocağına dönen Gazi Uzman Çavuş Yusuf Levent Kara’yı ziyaret etti.

Vali Nayir İdlib Gazisinin Evine Gitti

BABA OCAĞINA DÖNDÜ

27 Şubat'ta Suriye'nin İdlib kentindeki hain hava saldırısında yaralanıp Hatay ve Ankara GATA’da tedavi gördükten sonra önceki gün baba ocağına dönen Gazi Yusuf Levent Kara, ziyaretleri ve verdikleri moral için Sayın Valimiz başta olmak üzere herkese teşekkür ettiğini ifade etti. Suriye'de Rasulayn bölgesinde Barış Pınarı Harekâtında da görev yaptığını belirten ve doktorların vereceği karara göre yol haritasını belirleyeceğini ifade eden Gazi Levent Kara, harekâtta Şehit olan arkadaşlarının acısını da yüreğinde hissettiğini belirtti.

GAZİMİZİ İYİ GÖRDÜK

Karasu Kaymakamı Aziz Mercan ve eşi Suna Atalay Mercan’ın da eşlik ettiği ziyarette Gazimize ve ailesine geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Hamdolsun Gazimiz Levent kardeşimizi iyi gördük. Daha önce de kendisinin durumuna ilişkin hem ailesinden hem de yetkililerden bilgiler alıyorduk, her anından haberdar oluyorduk, bugün de yüz yüze görüşmek istedik” dedi.

ASKERLERİMİZ HER EVİN EVLADIDIR

Vali Nayir, “Bizim inancımızda ve kültürümüzde vatan için verilen Şehitlerimiz için tüm evlerde hüzün yaşanır, acılar paylaşılır. Badireden kurtulup Gazi olanlar da yine her evin sevinci olur. Gazilerimizi bize bağışlayan Rabbimize şükrederken, tüm Şehitlerimize de Yüce Yaradan’dan yine rahmet diliyoruz. Şehitlerimiz de Gazilerimiz de bu aziz vatan uğruna canlarını hiçe sayan kahramanlarımızdır, onlar yalnızca ailelerinin değil tüm milletimizin evlatlarıdır. Milletimizin duaları Mehmetçiklerimiz ile birliktedir” ifadelerini kullandı.

GAYEMİZ BELLİ

Türk Askerlerinin bölgede neden var olduğumuz hakkında bilinçli olduğundan bahseden Vali Nayir,” O bölgelerde büyük mücadele veren askerlerimizin ve polislerimizin hepsi işini aşkla, şevkle yapıyor. Orada niye var olması gerektiğini, asıl gayenin yine anavatanın güvenliği olduğunu biliyor, bu işin ruhuna sahip ve orada verilen mücadelenin gerekliliğine sonuna kadar inanıyorlar. Hiç şüphesiz bir şekilde şehadete inanıyorlar, Gazilik rütbesini de önemsiyorlar. Millet olarak biz bu değerleri çok badirelerden geçerek öğrendik. Yeni değil, bin yıldır bu topraklarda büyük bir mücadele veriyoruz. Malazgirt'ten başlamış, Çanakkale'de devam etmiş, Dumlupınar'dan geçmiş, Kıbrıs Harekâtından, terörle mücadeleden, 15 Temmuz'a kadar mücadele vere vere bu zamana gelmişiz, şehadet ve Gazilik ruhu biz de hep var olmuş. Bu ruh önce aileden başlıyor, vatan, millet, iman gibi mukaddesatların vazgeçilemez olduğunu kişi mutlaka anne-babadan, yetiştiği çevreden alıyor” ifadelerini kullandı.

ZULME SESSİZ KALAMAYIZ

Millet olarak zulme karşılıksız kalamayacağımızdan bahseden Vali Nayir,” Bizler orada hem sınırlarımızın güvenliğini sağlamak için hem de insanların güven içerisinde yaşamasını temin edip zulme uğramalarını önlemek için bulunuyoruz, bizim hiçbir milletin ya da devletin toprağında gözümüz olmadı, zulme uğrayanlara sessiz kalamayacak bir milletin evlatlarıyız. Şehitlerimize rahmet diliyoruz, Levent kardeşimiz gibi Gazi olan tüm evlatlarımıza acil şifalar temenni ediyoruz, şu an orada mücadeleye devam eden Mehmetçiklerimize, Polislerimize başarılar diliyoruz, dua ediyoruz. Şu an bir ateşkes durumu var, umarız herhangi bir sıkıntı yaşanmadan her şey yoluna girer” diye konuştu.

Gazi Gazi Levent Kara ve ailesiyle bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, Gazimizle gurur duyduklarını ifade edip tedavi sürecine dair bilgiler de aldı

Güncelleme Tarihi: 09 Mart 2020, 12:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER