Vali Nayir ‘Afet Öncesi Çalışmalarını Hızlandırmalıyız’

Vali Ahmet Hamdi Nayir, 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında Demokrasi Meydanında AFAD ve STK’ların stantlarını gezerek tatbikat gösterisini izledi. Vali Nayir,”Afet öncesi mutlaka afet eğitimi almalıyız” dedi.

Vali Nayir ‘Afet Öncesi Çalışmalarını Hızlandırmalıyız’

15 Temmuz Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinliğe Vali Ahmet Hamdi Nayir ve eşi Hanımefendi Münevver Nayir’in yanı sıra; AFAD İl Müdürü Hüseyin Kaşkaş ile teşkilat çalışanları, STK’ların Arama-Kurtarma Ekipleri ile AFAD Gönüllüleri katıldı.

FARKINDALIK OLUŞTURDUK

Meydana girişte Vali Nayir’ı karşılayarak etkinliklere dair bilgiler veren İl Müdürü Kaşkaş, “1-7 Mart Deprem Haftası münasebetiyle hafta boyunca ilimizin değişik birimlerinde, kurumlarda, okullarda eğitim faaliyetleri ve tatbikatlar yaptık. Bugün de bu önemli haftanın son günü olduğu için kapanışı 15 Temmuz Demokrasi Meydanında başta AFAD İl Müdürlüğümüze ait araç-gereç, malzemeler ile İtfaiye Teşkilatımız, Sağlık İl Müdürlüğümüze bağlı UMKE birimi, Kızılay ve STK’ların tamamının katılımıyla bir etkinlik yapıyoruz. Bugün bir taraftan burada açılan stantlarda gün boyu arama kurtarma alanında kullanılan malzemelerin tanıtımını yapıp kısa gösteriler düzenliyoruz bir taraftan da vatandaşlarımızı bilgilendirip afet konusunda bir farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz” dedi.

AFET ÖNCESİNE HAZIRLIKLI MIYIZ?

Vali Nayir,” Bizim asıl sıkıntımız afete ait ön hazırlıklardır. Afet öncesinde binaların güçlendirilmesi, evdeki eşyaların sabitlenmesi, afet çantası dahil alacağımız eğitimler alanında sıkıntılarımız bulunuyor. Yani üç husustan ikisinin bugün bu meydanda karşılığını gördük, ancak birinci derecedeki husus olan afet öncesine ait çalışmalarımızı daha da hızlandırmamız lazım” diye konuştu.

GÖNÜLLÜLÜK ÇOK ÖNEMLİ

Afet ve acil durumlarda kamu kurum ve kuruluşlarımızdaki konunun uzmanları kadar gönüllülerimizin de büyük katkıları olduğunu söyleyen Vali Ahmet Hamdi Nayir, bu alandaki çalışmalarından dolayı herkesi tebrik ettiğini ifade ederek başarılarının devamını da diledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER