TOÇOĞLU'NDAN SAMİMİ AÇIKLAMA '2019'DA YENİDEN ADAYIM'

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu gazetecilere yaptığı açıklama da 2019 seçimleri için aday olacağının sinyalini şimdiden verdi.

TOÇOĞLU'NDAN SAMİMİ AÇIKLAMA '2019'DA YENİDEN ADAYIM'


MEDYAROTA 

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Büyükşehir Meclis toplantısının ardından gazeteciler ile bir araya gelerek soruları cevapladı. Samimi bir ortamda geçen toplantıda gazetecilerin sorularına açıklıkla cevaplar veren Başkan Toçoğlu “Henüz bunları konuşmak için çok erken, önümüzde 3 yıl gibi bir zaman var. Ama yine de sordunuz söyleyeyim. Ben Ankara’yı pek düşünmüyorum. Siyasete Belediye Başkanı olarak devam etmek isterim. ” dedi.

 

2019’DA YENİDEN ADAY OLACAĞIM

Meclis toplantısının ardından gazetecileri ağırlayan Toçoğlu 2019 için Ankara’mı Sakarya’mı diye sorulan bir soruya verdiği cevapta “Şimdi bunu konuşmak için çok doğru değil. Bizim önümüzde yapacak çalışmalarımız var, hizmetlerimiz var. Şimdi gündemimiz hizmetler, projeler. 2019 seçimlerinde ömrümüz olursa, niyetimiz iyi. Görevim ile ilgili Adaylık konusunda olumlu düşünüyorum. Siyasete de belediye başkanlığı ile devam etmek isterim. Rabbim ne nasip eder bunu hep birlikte görürüz. Bunları zamanı gelince konuşuruz. Bu konuda milletimizin ve partimizin takdiri daha önemlidir.” şeklinde konuştu.

 

ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK!

Asfaltlama ile ilgili sorulan bir soruya da cevap veren Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu “Bu yıl içinde daha önce de ifade ettiğimiz üzere asfaltsız yol kalmayacak” dedi.

Başkan Toçoğlu “Asfalt sezonunu açtık. Seçim sürecinde söz verdiğimiz yerler vardı. Oraların bir kısmını yaptık. Evrenköy’e hazırlık yapıyoruz. Onlara bir sürpriz yapacağız. Bu yıl 600 bin ton sıcak asfalt atacağız. Bunun 300 bin tonunu grup yollarında kullanacağız. Şehir merkezini baştan aşağı yenileyeceğiz. Adapazarı ilçesinin ana yollarını yenileyeceğiz. 30 bin ton kuzey ve 30 bin ton güneye yama ihalesi yaptık. Şehir merkezi öncelikli olarak yollar kapsamlı bir asfalt çalışması yapacağız. “ ifadelerini kullandı.

 

HİZMET ALANIMIZIN TAMAMINDA VARIZ!

Gazetecilerin ‘Şehir’de sadece Serdivan’a hizmet ediyormuşsunuz gibi bir algı var, buna ne diyeceksiniz’ şeklindeki sorusuna verdiği cevapta ‘Serdivan’a pozitif ayrımcılık yaptığımız iddiaları aslında tam olarak gerçeği yansıtmıyor.’  diyen Toçoğlu şöyle devam etti; “Eskiden beri Serdivan’da oturduğum, Serdivanlı olduğum ve eski Serdivan belediye başkanı olduğum için böyle şeyler konuşuluyor. Ama tabii ki bunun gerçek olması mümkün değil. Böyle bir ayrım yapmamız söz konusu olamaz. Hatta oraya daha az hizmet yapıyoruz. Serdivan’a yaptığım hizmetin daha fazlasını Akyazı’ya yapıyoruz. Akyazı’ya 2 tesis yapıyorum 14 milyon TL. Geyve’de sosyal tesis, altyapı, köprü 70 milyonluk yatırım. Serdivan’a yol, kavşak gibi çalışmalar yaptık. Ama diğer ilçelerimizde de önemli çalışmalarımız var. Taraklı’da altyapı çalışmaları yaptık. Şimdi meydan yapıyoruz. Şehrin tamamında çalışıyoruz, sadece Serdivan’da değil. Tabii ki Serdivan’a da çalışmalar gerçekleştirmemiz gerekiyor. Nihayetinde burası Adapazarı’nın ardından ikinci büyük ilçemiz.”

 

SAKARYA’DA ŞAİBE OLMAZ HERŞEYMİZ ŞEFFAF!

Sakarya’da asla adam kayırmacılık ve yolsuzluk gibi işlerin olamayacağının altını çizen Başkan Toçoğlu bu alanda gelen bir soruya verdiği cevapta ise ; “İhaleler konusunda her zaman en şeffaf kurumların başında geldik. Bu konuda her şeyimiz ortada. 17 yıllık belediye başkanıyım hiçbir ihaleye katılmadım. İhale komisyonlarında görev yapan arkadaşlarımız ile hiçbir iletişimimiz olmaz. İhalelerde de yüzde yüz ihale şartnamesini uygularım.  Şaibeye mahal verecek durumlardan kaçınıyoruz. Bu konularda çalışma arkadaşlarımıza da her zaman kesin bir dille uyarılarda bulunmuşumdur. Bu konular hamdolsun ekip olarak kendimize güvendiğimiz konulardır. İhalelerimizin tamamı canlı yayınlanıyor, ihale öncesi ve sonrası tüm katılımcıları, tekliflerini kamuoyuyla paylaşıyoruz, internet sitemizden, gazetelerden gerekli bilgilendirmeleri yapıyoruz. Hamdolsun bugüne kadarda herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmadık.” diye konuştu.

 

ŞEHRE YATIRIM YAPANA AYRIMCILIK YAPILMALI!

Son günlerde gündemde önemli bir yer tutan BMC konusunda da konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu; “BMC’nin şehrimize yatırımıyla ilgili yürütülen kampanyaya üzülerek izliyoruz. Böyle bir şey olabilir mi? Türkiye’nin en önemli kurumlarından biri şehrimize önemli bir yatırım yapacak, buna karşın birileri aman BMC Sakarya’ya gelmesin diye eyyam yapıcak. Diğer taraftan İzmir şehri BMC İzmir’i terk etmesin diye eylem yapıyor. Bunların derdi tabii ki hizmet, yatırım değil. BMC yerine turizm yatırımı yapılabilirmiş. Tamam yapılsın. Bunu iddia eden kişiler 4 bin kişinin çalışacağı turizm yatırımı Karasu’ya getirsinler, çok güzel olur.  Burada şunu anlamamız gerekir. Sakarya’ya zarar verecek bir yatırım olduğu zaman hep beraber karşı koyalım. Ancak bu fabrika ülkemize, şehrimize ve bölgeye katkı sağlayacak.  İş istihdamı sağlayacak. Bunları es geçmememiz gerekiyor.” dedi

 

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2016, 17:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER