TEM Otoyolunda İşlenen Cinayet Davasındaki Sanık Serbest Bırakıldı

Sakarya TEM Otoyolu Sapanca mevkiinde meydana gelen ve kişinin öldüğü cinayetle ilgili açılan davada tutuklu olarak yargılanan sanık Murat B., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. 

TEM Otoyolunda İşlenen Cinayet Davasındaki Sanık Serbest Bırakıldı

TEM Otoyolu Sapanca ilçesi Kurtköy mevkiinde TIR Parkı’nda gece saatlerinde öldürülmüş halde bulunan Aile Hekimi Dr. Emine Küçük (42) ve ilaç mümessili Mustafa Bayrak (28) cinayetiyle ilgili açılan davanın altıncı celsesi gerçekleşti. Sakarya Adliyesi 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde “Birden Fazla Kişi tarafından Yağma, Gece Vakti Yağma, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma, Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma, Silahla Yağma ve Tasarlayarak Öldürme” suçlarından açılan davaya sanıklar, avukatlar ve yakınları katıldı.
Gerçekleşen davada söz alan sanık Murat B. verdiği ifadede, “Ben işlenen suça katılmadım. Sanık Muhammed A.Y. tarafından oyuna getirildim. Bana yaklaştı, alenen beni dolandırdı ve duygularımla oynadı. Benim tek suçum kendisine silah vermektir. Silahı verdim ama hangi amaçla kullanacağını bilmiyorum. Ancak ortada iki ölü var. Vicdanen rahatsızım. Polisler cinayeti Muhammed A.Y. tarafından işlendiğini söyleyince rahatsız oldum. Ben kesinlikle suçsuzum” dedi.
Sanık ve avukatları dinleyen mahkeme heyeti 13 aydır tutuklu olarak yargılanan sanık Murat B.’yi adli kontrol şartıyla serbest bıraktı. Ses kaydı ve telefon kayıtlarının bilirkişi tarafından incelenmesine karar veren mahkeme heyeti davayı ileriki bir tarihe erteledi.

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2016, 17:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER