'Siyaset Tarihine Geçmiştir'

Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara Cumhuriyet Halk Partisi'nden 15 milletvekilinin İyi Parti'ye geçmesini siyasi etik açısından tartışmalı bulduklarını söyledi. Kara, "Bu gelişme Türk Siyasi Tarihi'ndeki yerini almıştır. Kimi iyi kimi kötü görecektir. Ancak siyaset tarihi bu detayı asla unutmayacaktır" ifadelerini kullandı.

'Siyaset Tarihine Geçmiştir'

Vahim bir durum

Herhangi bir siyasi parti ya da oluşumun seçime girip girememesine karar verecek konumda olmadıklarını belirten Milliyetçi Hareket Partisi Karasu İlçe Başkanı Münir Ali Kara, "Olayın gerçeği şudur ki, Cumhuriyet Halk Partisi seçmeninden oy alan, Cumhuriyet Halk Partililiğini inkar etmeyen, İyi Parti'yi benimsediklerini ifade etmeyen 15 kişi bundan sonra İyi Parti çatısı altında olacaklardır. İnandıklarını ifade ettikleri, seçmeninden oy aldıkları CHP'nin grubunu uzaktan izleyeceklerdir. Bu bile durumun vahametini açıklamak için yeterlidir" dedi.

Tarihe geçti

Yaşanan gelişmenin Türk Siyasi Tarihi'ndeki yerini aldığını da sözlerine ekleyen Münir Ali Kara, "Bu olay iyi mi olmuştur kötü mü? Bunun değerlendirmesini seçmen elbette yapacak ve sandıkta bu olayı değerlendirecektir. Yaşanan bu olay ne yazık ki Türk Siyasi Tarihi'nde ilk kez meydana gelmemektedir. Güneş Motel'de yaşananlar halan bugün hafızalardadır. Bu olay da ne yazık ki Güneş Motel hadisesi gibi tarihteki yerini almıştır" ifadelerini kullandı.

Hülleye gerek yok

Bir partinin seçime girmesi için bir başka partinin cansiperane davranmasını da anlamadıklarını sözlerine ekleyen Kara, "Geçmişte bölücü bir partiyi Meclis'e taşımakla övünen ve 'Birlikte iyi salladık' demekten çekinmeyen bir yapının bugün bir başka partiyi seçime sokma gayretini de dikkatle okumak lazım. O milletvekilleri tamamen iyi niyetle ve demokrasi aşkı ile mi İyi Parti'ye geçmiştir. Yoksa bunun için de çeşitli pazarlıklar ve hesaplar söz konusu mudur? Bunun iyi okunması gereklidir" diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER