ŞİMDİ GÖZLER AK PARTİ'DE! REFERANDUM SONRASI NE OLACAK?

Anayasa Değişikliği ve Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin oylandığı referandumda yüzde 51,4 ‘evet’ oyunun çıkmasının ardından AK Parti’nin tabanında beklentiler başladı. Referandum süreci içerisinde desteğini esirgemeyen AK Partililerin isteği parti içerisindeki reform çalışmalarının bir an önce başlaması yönünde.

ŞİMDİ GÖZLER AK PARTİ'DE! REFERANDUM SONRASI NE OLACAK?

AK PARTİ GENEL MERKEZİ NE ADIM ATACAK?

16 Nisan’da yüzde 51,4 oy oranı ile kazanılan referandum sonrası Başbakan Binali Yıldırım ve AK Parti Genel Merkezi’nde alınan başarıdan çok seçmenin yaptığı ikazın değerlendirildiği öğrenildi. Başarı ve psikolojik eşik olarak değerlendirilen yüzde 55’lik barajın oldukça altında kalan ‘evet’ oyları sonrası AK Parti Genel Merkezi tarafından bazı adımların atılması bekleniyor. Öte yandan Doğu ve Güney Doğu’dan gelen oy artışlarına rağmen İstanbul ve Ankara’da ‘hayır’ oylarının önde olması parti içerisinde huzursuzluk yarattı.

 

PARTİLİLER BEKLENTİLERİNİ GÖSTERİYOR

Referandum öncesinde ve referandum süresinde gerçekleştirilen çalışmalarda desteklerini esirgemeyen AK Parti tabanı ise referandum sonrasında parti içerisinde reform çalışmalarının başlamasını bekliyor. Sosyal Medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımlarda ise FETÖ ile ilgili olarak ortaya atılan iddialarda isimleri geçen kişiler hakkında bir an önce soruşturma açılması beklendiği açıkça ifade ediliyor. Öte yandan parti içerisinde var olduğu iddia edilen gruplaşmalara da bir an önce önlem alınması gerektiği konuşulurken gözler AK Parti Genel Merkezi ve İl Yönetimlerinin atacağı adımlara çevrildi.

 

BİRLİK FOTOĞRAFLARI VERİLİYOR AMA..

Ayrıca Sakarya’da da bu konuda seçmenin tepkisinin arttığı ve parti içerisindeki huzursuzluğun ayyuka çıktığı da konuşulan konular arasında. Birlik fotoğrafları verilirken bu fotoğraflarda yer alan birçok kişinin birbirleriyle konuşmadığı, aynı ilçede ya da komşu ilçelerde görev yapanların dahi birlik fotoğrafları dışında yan yana gelmedikleri vatandaşlar tarafından bilinirken AK Parti Sakarya İl Yönetiminin bu konuda ne gibi önlemler alacağı da merak konusu haline geldi.

 

İL BAŞKANLARI ANKARA’DA

Öte yandan FETÖ’nün siyasi ayağına inilmemesi, ortaya atılan iddialar ve suçlu olduğuna halk tarafından kesin gözüyle bakılan birçok isim hakkında gerekli çalışmaların bir an önce yapılması beklenirken AK Partili İl Başkanları 2 gün boyunca Ankara’da Genel Başkan ve Başbakan Binali Yıldırım ile görüşecek. Referandum süreci, oy oranı ve parti içerisindeki konuların görüşüleceği 2 günlük toplantıda en önemli gündem maddelerinden birinin AK Parti seçmeninin beklediği adımlar olduğu konuşulanlar arasında yer alıyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 12:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER