ŞEYH EDEBALI CAMİİ YÜKSELİYOR!

Sakarya Resmi daireler Kampüsü yanında yapımı devam eden Şeyh Edebali Camii inşaatı yükseliyor.

ŞEYH EDEBALI CAMİİ YÜKSELİYOR!

Temel yeri açıldıktan sonra uzun süre kaderine terk edilen ve yapımı bir türlü devam ettirilemeyen Şeyh Edebali Cami’nin yeniden başlayan inşaatı bugünlerde geldiği nokta ile mimarisinden kesitler vermeye başladı.

Hatırlanacağı üzerine Bölgeye yapılması planlanan, yeri temin edildikten sonra temeli açılan ve ondan sonra uzun süre hiçbir şey yapılamayan İnşaat Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam ve Bakan yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek’in girişimleri ile inşaatı yeniden start almıştı.

Hatta Cami yaptırma ve yaşatma Derneğine bizzat başkan olarak çalışmaları takip eden O dönemin Bakan yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek inşaat için gerekli ihaleyi yaparak Sakarya’nın en büyük Camii Külliyesi olacak yapıyı Sakarya’ya kazandırmak için adımı atmıştı.

İhale sonrasında bir açıklama da yapan Atabek “Şeyh Edebali Külliyesi'nin Sakarya’da bölgesinde bir sembol olacağına inanıyoruz. Bütün çevreden de görülebilen güzel bir yapı olacak. Farklı farklı alanları olacak konferans salonları olacak kütüphanesi, otoparkı, yemekhanesi aşevi, engellilere hizmet veren birimleri, kadınlara yönelik birimler, kuran eğitiminin alınabileceği yerler ve dolayısı ile burası sadece bir camii değil. Allah nasip ederse Sakarya'nın en büyük camisi olacak. Toplam kapasitesi 10000 kişilik 5000 açık alan 5000 kapalı alan olan bir külliye olacak."  İfadelerini kullanmıştı.

AK YÖNETİMİ BIRAKMIŞTI!

İmza töreninin ardından yapımı hızla başlayan ve gün itibarı ile fotoğraflarda görünen hale gelen Cami en son AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı Mustafa AK’ın Dernek yönetiminden istifa etmesi ile gündeme gelmişti.

Bilindiği üzere Mustafa AK, Dernek yönetiminden herhangi bir gerekçe göstermeden istifa etmiş, istifasının basında yer almasının ardından, basın açıklaması ile istifa etmediğini söylemiş, istifasının ıslak imzalı belgesinin gazetelerde yayınlanmasının ardından konu hakkında kendisini arayan gazetecilere açıklama yapmak yerine ‘Araba kullanıyorum, durunca ben sizi arayacağım’, ‘Müsait değilim mutlaka geri döneceğim’ diye mesaj atmış ve en sonunda ise bu konuda ölüm sessizliğine bürünmüştü.

 

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2016, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER