Serdivan’da Fırsatçılar İçin Sıkı Denetim

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Türkiye’de tespiti yapılan koronavirüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Serdivan’da Fırsatçılar İçin Sıkı Denetim

Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar, Türkiye’de tespiti yapılan koronavirüs ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Serdivan’da denetimlerin sıkı tutulduğunu aktaran Alemdar, “Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler, mikroplara karşı ilaçlama çalışmalarını yıl içerisinde periyodik olarak zaten gerçekleştiriyordu. Bugünlerde ülkemizin de gündeminde yer alan koronavirüs sebebiyle ekip ve ekipmanlarımızı daha da güçlendirerek revize edip, kapasitemizi arttırarak virüse karşı önlemimizi aldık. Vatandaşlarımızın sıklıkla kullandığı alanlar rutin olarak gerçekleştirdiğimiz çalışmalara ilave olarak daha kapsamlı şekilde dezenfekte ediliyor. Bizler de Sağlık Bakanlığımızın ve ilgili tüm kurumlarımızın koronavirüsle alakalı çalışmalarını yakından takip ederek bu kurumlarımızın bildirim ve uygulamalarına göre çalışmalarımıza yön veriyoruz. Dezenfekte noktasındaki kapasitemiz tüm ilçemizin sınırlarına hizmet edebilecek yeterlilikte. Hemşehrilerimizin paniğe kapılmasını gerektirecek herhangi bir olumsuz durum yoktur. Konuyla alakalı çalışmalarımızı titizlikle yürütmeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

ZABITALARDAN SIKI DENETİM

Dezenfekte işlemlerinin koronavirüs sebebi ile en üst düzeye çıkartıldığını belirten Başkan Alemdar, Serdivan’da satış yapılan tüm noktaların Zabıta Müdürlüğü tarafından denetlendiğini dile getirdi. Reyondaki ürünlerin fiyatlarının kasa da dahi kontrol edildiğini ifade eden Alemdar, ürünlerde fahiş fiyatlar olup olmadığını denetlediklerini dile getirdi.

ÇAĞRI MERKEZİ 7/24 HİZMETTE

Alemdar koronavirüs ile mücadele kapsamında belediye nezdinde yürütülen her çalışma hakkında vatandaşların sürekli olarak bilgilendirileceğini ifade ederek, konu ile ilgili bilgi almak isteyen herkesin belediyenin 444 54 50 numaralı çağrı merkezinin 7/24 arayabileceğini söyledi.

serdivan

serdivan belediyesi

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2020, 02:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER