Şehitlerimizle İlgili Tahrik Edici Paylaşım Yapanlara Ceza

Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü İdlib’te şehit edilen askerlerle ilgili olarak ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik edici’ paylaşımda bulunan 20 kişi hakkında işlem yaptı. Yasal işlem başlatılan şahıslardan 1 kişi çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Şehitlerimizle İlgili Tahrik Edici Paylaşım Yapanlara Ceza

İdlib’te Türk Silahlı Kuvvetleri personellerine yönelik olarak rejim güçlerince düzenlenen hain saldırıda şehit düşen askerlerimizle ilgili olarak sosyal medya üzerinden ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik edici’ paylaşımlar yapan 20 kişi hakkında yasal işlem başlatıldı. İfadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen şahıslardan 1’i tutuklanarak Ferizli L Tipi Cezaevine gönderildi.

Konuyla ilgili olarak Sakarya Emniyet Müdürlüğünce yapılan yazılı açıklamada, “Suriye İdlib’te görev yapan Türk Silahlı Kuvvetlerimize yönelik rejim güçleri tarafından gerçekleştirilen hain saldırıda askerlerimizin şehit edilmesi ile ilgili sosyal medya üzerinden birlik ve beraberliğimizi bozma amaçlı, Halkı kin ve düşmanlığa tahrik edici, Türk Milletini, Türkiye Cumhuriyeti Devletini, Devletin kurum ve organlarını aşağılayıcı ve Devlet Büyüklerimize hakaret içerikli paylaşımlar yapan sosyal medya hesapları kullanıcılarının tespitine yönelik Sakarya İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalar sonucunda; kimlik bilgileri tespit edilen (20) şahıs hakkında yasal işlem başlatılmış, bu şahıslardan 1’i adli makamlarca TUTUKLANARAK Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.” İfadelerine kullanıldı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 18:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER