ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK'ÜN HAYALİ GERÇEK OLACAK

Mardin’in Derik İlçesinde bölücü terör örgütü PKK’nın hain saldırısı sonrasında şehit düşen Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün Mardin’den bir grup öğrenciyi Trabzon’a getirerek futbol maçı izletme ve şehri gezdirme hayali gerçekleştirilecek.

ŞEHİT KAYMAKAM SAFİTÜRK'ÜN HAYALİ GERÇEK OLACAK

EN KISA SÜREDE GERÇEKLEŞTİRİLECEK

Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'nde düzenlenen bilgilendirme toplantısında konuşan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı personeli Ahmet Külekçi, şehit kaymakam Safitürk'ün hayalini gerçekleştirmek üzere organize edilen projenin başlayacağını söyledi. Şehit Kaymakam Safitürk'ün, fanatik bir Trabzonspor taraftarı olduğunu ve görev yaptığı süre içerisinde halkın büyük sevgisini kazandığını belirten Külekçi, "Sık sık oradaki gençler, çocuklar ve sivil toplum örgütleriyle maçlar düzenliyordu. Trabzonspor aşkını da aşılamaya çalışıyordu. Şehit olmadan önce de Mardin'de halen faaliyet gösteren Kızıltepe Trabzonspor Derneği'ni ziyaret etmişti. Bu ziyaretinde bir hayalini, derneğe hitaben kaleme almıştı. Bu onun bir hayaliydi. Sürekli etrafındaki insanlarla paylaşırdı. Hem yeni stadımızı göstermek hem de buradaki kardeşliği pekiştirmek istiyordu. Bize, Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı bu yazıyı gönderdikten sonra bu şehrin bir evladı olarak 'ben ne yapabilirim?' diye düşündüm. Birlikte bu projeyi, başlangıç aşamasında İçişleri Bakanlığına sunduk. Bu konuda kendisi de her türlü desteği verdi ve yardımcı oldu. Trabzon Valiliği başkanlığında bir komisyon oluşturuldu. Her kurumdan insanlar yer aldı ve çalışmaları başlattık" dedi.

 

ŞEHİDİN EŞİ VE OĞLU’DA OLACAK

3 gün boyunca Mardin’den gelen öğrenci grubunun Trabzon’da ağırlanacağını ifade eden Külekçi, “Üç gün boyunca kendilerini burada ağırlayacağız. En önemlisi de rahmetli şehit Kaymakamımızın eşi, 4 yaşındaki oğlu ve babası da katılacak. O bizim için çok daha anlamlı olacak. Mardin'den gelecek olan kaymakamlarımız ve misafirlerimiz de olacak. Kafile yarın akşam Trabzon'da olacak. Burada gelen heyetimizi karşılayıp konaklayacakları yerlere uğurlayacağız. Daha sonra 29 Nisan Cumartesi günü sabah kahvaltısının ardından şehir içi gezi programı ve sonra da onları denizle buluşturup bir mavi tur gezisi yapacağız. Akşam saatlerinde Trabzonspor-Gençlerbirliği maçına geçeceğiz. Seremonide Mardin'den gelen çocuklarımız futbolcularla yer alacak. Bunların arasında belki babasına nasip olmadı ama şehit kaymakamımızın oğlu da yer alacak" şeklinde konuştu.

 

BAKAN SOYLU’DA DESTEK VERDİ

Öte yandan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’da sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla “Mardin’den 150 çocuğumuzu Trabzonspor maçına getirmek, Şehit Kaymakamımız Muhammet Fatih Safitürk’ün hayaliydi. Gözün arkada kalmasın yiğidim; hayalin hayalimiz, emanetin başımızın tacıdır”  ifadelerini kullanarak projeye destek verdi.

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2017, 12:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER