SEDAŞ’ın Uygulaması Vatandaşları Mağdur Etti

Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce’nin koronavirüs tedbirleri kapsamında su kesintisine mahal vermemek için SASKİ’ye talimat vermesine karşın SEDAŞ’ın yaptığı çalışma vatandaşı mağdur etti.

SEDAŞ’ın Uygulaması Vatandaşları Mağdur Etti

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, geçtiğimiz hafta MedyaRota.Com’a yaptığı açıklamayla koronavirüs tedbirleri kapsamında, halkın salgın tehlikesine karşın tüm önlemlerin en iyi şekilde alınacağını belirterek suların kesilmemesi için SASKİ’nin planlı bakım çalışmalarının dahi durdurulması yönünde talimat verdiğini duyurmuştu. Virüsün yayılmasını önlemek amacı ile uygulanan bu tedbir şehrin genelinde başarı ile sürerken SEDAŞ’ın uygulaması sonucunda vatandaş mağdur oldu.

SEDAŞ ekipleri, Sakarya’nın Erenler ilçesinin Hacıoğlu mahallesinde yaptığı çalışmayla boru patlamasına neden oldu ve mahalledeki vatandaşlar susuz kaldı. Büyükşehire bağlı SASKİ ekipleri olaya kısa sürede müdahale etti.

SEDAŞ’TAN BÜYÜK İHMAL

SASKİ’nin tüm hassasiyetine rağmen, SEDAŞ’ın çalışmalarına devam etmesi ve patlayan su borularının vatandaşı susuz bırakması tepkilere neden oldu.

Konuya ilişkin whatsapp ihbar hattımıza gelen bir mesajda yer alan ifadeler “SEDAŞ kaynaklı olduğunu bildiğimiz bu sorun, bu hassas dönemde başımızı yaktı. En temel ihtiyaçlarımızdan biri su iken, bu şekilde mağdur bırakılmak işleri iyice zorlaştırıyor.” şeklindeydi.

YÜCE BÖYLE DUYURMUŞTU

Başkan Yüce yaşanan süreçte vatandaşı mağdur etmemek ve mikrobun yayılmasını önlemek amacı ile çalışmaların durdurulacağını şu sözler ile duyurmuştu:

“Mikrobun yayılmasını önlemek için çalışmalarımız sürüyor. Buradan hareketle bir çok tedbiri hayata geçirdik. Tabi hijyen çok önemli. Bu sebeple de SASKİ’ye talimat verdim şehirde su kesintisi yapılmayacak. Planlı bakım çalışmaları, isale hatları bakımları gibi durumları gerekirse erteliyoruz ve şehrin her köşesine sağlıklı suyu vermeye devam edeceğiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER