SAÜ’lü Akademisyenden Şok Cümleler

SATSO’da düzenlenen Koronavirüs konferansının konuşmacısı SAÜ’lü akademisyen Prof. Dr. Mustafa Altındiş şok sözlere imza attı. Salonda basın mensuplarının haberleştirmek amacıyla ses kaydı almasından rahatsız oldu. Akademisyenin tavırlarından rahatsız olan SATSO Yönetimi Altındiş ile bir daha program yapmayacağını söyledi.

SAÜ’lü Akademisyenden Şok Cümleler

BASINA AÇIK PROGRAM

11 Mart 2020 Çarşamba günü saat: 15.00’da Sakarya Üniversitesi Tıp Fakültesi Mikrobiyoloji ve Tıbbi Viroloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Altındiş’in basına açık bir seminer verileceği bildirildi ve mail adreslerine davetiyeler yollandı. Davet üzerine gazeteciler programa katılım göstererek haberleştirmek amacıyla fotoğraf, video ve ses kaydı aldı.

KAMUOYUNU YANILTIYOR

Programda ses kaydı alındığını fark eden Prof. Dr. Mustafa Altındiş, “Sözlerimin kayda alındığını bilseydim kabul etmezdim. Basına farklı, burada farklı konuşuyoruz. Bazen öyle olması gerekiyor” diyerek basın mensuplarına karşı tepki gösterdi. SAÜ’lü Profesörün ‘basına farklı konuşuyoruz’ sözleri kamuoyunu yanıltıyor şeklinde değerlendirildi. Altındiş’in tavırları salondaki davetliler tarafından da hoş karşılanmazken muhabirler olayın ardından salonu terk etti.

ALTINDİŞ’E SATSO’DA PROGRAM YOK

Konuyla ilgili açıklama yapan SATSO yetkilileri programın basına açık bir seminer olduğunu ve Prof. Dr. Mustafa Altındiş’in basına karşı olan bu tavrına anlam veremediklerini söylediler. Ayrıca SATSO yetkilileri, Altındiş’in bir daha SATSO’da düzenlenecek herhangi bir etkinliğe konuşmacı olarak davet edilmeyeceğini aktardı ve gerçekleşen durum hakkında çok üzgün olduklarını belirttiler.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 22:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER