SAÜ'ye "CORONA" Tatili ! Öğrenciler Muaf Sayılacak!

Sakarya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Savaşan koronavirüs gündemine ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

SAÜ'ye "CORONA" Tatili ! Öğrenciler Muaf Sayılacak!

Rektör Savaşan, yurt dışından gelen öğrencilerin 14 gün boyunca devamsızlıktan muaf olacağını belirtti. İşte SAÜ Rektörü tarafından yapılan açıklama: 
Sağlık Bakanımızın koronavirüs açıklamasında belirttiği gibi salgın tehlikesine karşı tedbirler alınmalı ama panik oluşturulmamalı. Türkiye başarılı mücadelesi ile zaman kazanmıştır. Üniversite olarak bize düşen tedbirleri aldık ve ilave tedbirleri de alacağız. Bu bağlamda;

1. Yurtdışı etkinlik katılımları ve yurtdışı katılımlı etkinlikler iptal edilmiştir.

2. Öğrenci ve personelimiz bakanlık açıklamalarına ve bilgilendirmelere uymalıdır.

3. Uluslararası öğrencilere, etnik kökene ve fizyolojik görünüşe göre ayrımcılıktan kaçınılmalıdır. (Varsa) Yurtdışından yeni dönen öğrencilerimiz ve personelimiz 14 gün süre ile bireysel karantina uygulamalı (toplu yerlerden uzak durma ve teması minimize etme) ve belirtiler bulunması halinde sağlık kuruluşlarına başvurmalı. Yurtdışından yeni dönen öğrencilerimiz (belgelendirmeleri şartıyla) devamsızlıktan iki hafta süreyle muaftır.  Bu durumdaki personelimizin birimini iletişim araçlarıyla bilgilendirmesi yeterlidir.”

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 16:17
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER