Sakarya’da Koronavirüs Tespiti Yapılan Hasta Var mı?

Sağlık Bakanı’nın koronavirüs açıklamasından sonra Sakarya’da ki durum merak edilirken rahatlatan bilgi geldi: Sakarya’da koronavirüs tespiti yok!

Sakarya’da Koronavirüs Tespiti Yapılan Hasta Var mı?

Tüm dünyayı saran koronavirüs, Türkiye’de de baş gösterdi. Dün gece geç saatlerde basın mensuplarının karşısına çıkan Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, ülkemizdeki ilk koronavirüs vakasının tespit edildiğini açıkladı. Bakan Koca, virüs bulaşan vatandaşın Avrupa’dan gelen bir erkek kişi olduğunu belirtirken yaşadığı şehri ise bildirmedi. Koca’nın açıklamaları sonrası Sakarya’da yaşayan vatandaşlar şehirde koronavirüs taşıyıcısı bir hasta olup olmadığını merak ediyor.

KORONAVİRÜS TESPİTİ YOK!

Dün gece saatlerinde Sapanca İlçe Hastanesi’ne muayene olmaya gelen bir vatandaş koronavirüs şüphesiyle Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne sevk edilmişti. Burada yapılan testler sonucunda hastada koronavirüs negatif olarak görüldü. Bu durumun sonrasında şehirde bir koronavirüs vakasının olup olmadığı merak edilirken, yetkililerden edinilen bilgilere göre Sakarya’da henüz koronavirüs vakası tespit edilmedi.

PANİK YOK TEDBİR VAR

Sakarya’da koronavirüs tespit edilen bir hasta olmadığını belirten yetkililer, “Bilgi kirliliği oluşmaması açısından bakanlığımızın açıklamaların dışındaki söylenenlere itibar etmeyelim. Panik yapmayacak, tedbirimizi alacağız. Tedbirli olunduğunda koronavirüsle mücadele de kolaylaşır. Sakarya’da bir koronavirüs vakasına rastlanmamıştır” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Mart 2020, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER