Sakarya Jandarmasında Paralel Çete İddiası

Kocaeli ve Sakarya bölgesinde faaliyet gösteren petrol firması sahibi ve işletmecisi işadamı S.U, Sakarya Jandarma Komutanlığı bünyesinde faaliyet gösteren paralel çete elemanlarının kendisini tehdit edip 3,5 milyon TL istediğini iddia etti.

Sakarya Jandarmasında Paralel Çete İddiası

FETÖ

17-25 Aralık operasyonlarına kadar FETÖ' örgütüne himmet adı altında yıllık 5-6 milyon TL civarında haraç veren işadamı S.U,  paralel çetenin iç yüzünü görünce artık himmet parası ödemeyeceğini deklere edince başına gelmedik iş kalmadı. İlk iş olarak şirketinin adını değiştiren işadamı, 2015 yılında Kocaeli Cumhuriyet Savcılığına Paralel örgüt üyesi polislerle ilgili ihbarda bulununca adı geçen polisler gözaltına alındı.

3,5 MİLYON TL

SüperHaber TV’de yayımlanan habere göre tutuklanan polisler bir üst mahkemenin kararıyla 15 gün sonra tutuksuz yargılanmak üzere tahliye edildi. Ancak paralel polisler, İşadamı S.U'nun peşini bırakmadı.  3,5 milyon TL nakit ve Sakarya’da işlettiği bir akaryakıt istasyonunu 15 günlük tutukluluk bedeli olarak tehdit olarak talep ettiler. İşadamı S.U bu talepleri kabul etmeyince 1 hafta sonra Kocaeli’de bir yerel gazeteye haber yaptırılarak istedikleri haraca 1 akaryakıt istasyonu daha eklediler.

HARAÇ İSTEDİLER

İddiaya göre ilave istasyonu da haberi yapan gazeteci için istediklerini açık açık beyan ettiler. İşadamı S.U bu talebi de geri çevirince o gazete haberini ihbar kabul edip Savcılık üzerinden gizlilik kararı aldırarak işadamı S.U'yu usulsüz dinlemeye aldılar ve S.U ya gelip kız arkadaşı ile yaptığı mahrem konuşmaları dinleterek şantaj yaptılar.

ŞANTAJ

Yine iddialara göre çete elemanları, dinlemelerin kaydedildiği resmi ekranın görüntülü resimlerini de S.U'nun masasına bıraktılar. İstedikleri 3.5 milyon dolar ve iki  akaryakıt istasyonunun 15 Marta kadar teslim edilmesini talep ettiler. Tehditlerden bunalan işadamı S.U önce ki sabah soluğu savcılıkta aldı. S.U, Kocaeli Cumhuriyet Savcılığı'na giderek tehdit ve şantaj iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2016, 13:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER