Sağlık Çalışanlarına Her Müdahale Hemen Cezalandırılmalı

Türk Sağlık-Sen Sakarya Şb. Başkanı İrfan Korkmaz düzenlediği dasın açıklamasında ‘Sağlık Çalışanlarımız büyük bir risk altında olmasına rağmen hizmet vermeye devam ediyor, sağlık çalışanlarımıza karşı yapılan her müdahale cezalandırılmalıdır’ ifadelerini kullandı.

Sağlık Çalışanlarına Her Müdahale Hemen Cezalandırılmalı

“Dünya korona virüs salgını ile uğraşırken ve sağlık çalışanları da çok büyük bir fedakarlıkla hizmet verirken hala bazılarının sağlık çalışanlarına yönelik sözlü ve fiziki şiddette bulunması ne kabul edilebilir ne de tahammül edilebilir bir durumdur.
Böyle kabul edilemez bir durum ne yazık ki Ozanlar Aile Sağlığı merkezimizde yaşanmış, çalışan arkadaşlarımız şiddete maruz kalmışlardır. Ne yazık ki tüm dünya sağlık ile ilgili olarak son derece hassas bir dönemde iken, sağlık çalışanları bütün risklerle karşı karşıya olmalarına rağmen, hizmet üretirken hala şiddet gibi insanlık dışı bir yola başvuranlara gereken ceza hemen verilmelidir.”


SAĞLIK ÇALIŞANLARINA DESTEK OLMA VAKTİ


“Salgın bir hastalık durumu var iken bu tür olaylara müsamaha gösterilirse sonuçları çok kötü olabilir bu tür durumlara karşı önlemler en üst seviyeye çıkartılmalıdır.
Sağlık çalışanlarına herhangi bir müdahalenin sonucu olacağını herkes bilmelidir. Gün birlik olma, vatandaşlarımızın sağlık çalışanlarına destek olma zamanıdır. İtalya’da işe giden doktorların balkonlarda alkışlandığı görüntüleri izledik. Sağlık çalışanlarının fedakârlığının herkes farkında olsun.”


BURADA BİR ADANMIŞLIK VAR


“Ne risk alarak hizmet sunduklarını düşünsün. Bu iş para pulla değerlendirilecek bir durum değildir burada bir adanmışlık vardır. Bu yüzden herkes ne yaptığının farkına varsın, devletin kolluk ve adli kuvvetleri de sağlık çalışanına şiddet gibi işlere gerekli müdahaleyi hemen yapsın. İfadelerini kullandı.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER