PARALEL YAPI DEŞİFRE SORUŞTURMASINDA BİLGİ KİRLİLİĞİ ..

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında FETÖ üyesi olma suçundan gözaltına alınanları hapisten kurtarma bahanesiyle ailelerini dolandıran sonrasında ise Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerince gerçekleştirilen operasyonla yakalanarak tutuklanan Cüneyt A.’ve aynı soruşturmanın diğer tutuklusu Murat D.'nin Sakarya’da FETÖ ile bağlantısı olduğu iddia edilen birçok kamu personeliyle ilişkisi olduğu iddiası ortaya atıldı.

PARALEL YAPI DEŞİFRE SORUŞTURMASINDA BİLGİ KİRLİLİĞİ ..

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen ‘Paralel Yapı Deşifre’ soruşturması kapsamında Balıkesir’de yakalanarak tutuklanan Murat D. ile Sakarya’da yakalanarak tutuklanan Cüneyt A.’nın Sakarya’da birçok kamu personeli ile bağlantısı olduğu iddiası ortaya atıldı. 

Öte yandan soruşturmanın tutuklularından Murat D. ye Sakarya'da kimlerden bilgi akışı sağlandığı konusunda kamuoyunda bilgi kirliliği yaşanmaya başladı. 

 

Konunun basında yer alması sonrasında kamuoyunda herkes tarafından merak edilir hale gelen soruşturmanın seyrinin nasıl devam edeceği çeşitli spekülasyonlarla devam ederken herhangi bir açıklamanında yapılmaması kafalarda soru işareti bırakıyor. 

Oluşan bilgi kirliliğinin giderilmesi amacıyla Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’nın bir açıklama yapması beklenirken hala daha Soruşturmada iddia edilen siyasi ayağının kimlere uzandığı da merak edilenler arasında.

Soruştuma ile ilgili birçok isim davaya müdahil olmak için savcılığa dilekçe verdiği bilinirken  ortaya atılan iddiaların daha fazla adı anılan 'siyasi'lerive kamu kurumlarını zan altında bırakması sebebiyle bı açıklamanın gerekli olduğunun altı çiziliyor. 

Ayrıca farklı kaynaklardan ortaya atılan iddiaların nasıl değerlendirileceği de merak ediliyor.

[ilgili-haber=32114]

[ilgili-haber=31964]

 

Güncelleme Tarihi: 28 Nisan 2017, 19:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER