Paralel Yapı Deşifre Soruşturması Tüm Yönleri İle Araştırılıyor!

Paralel Yapı Deşifre Soruşturmasının engellenmeye çalışıldığı şeklindeki haberler üzerine açıklama yapan Cumhuriyet Başsavcılığı, "Soruşturma tüm yönleriyle ve titizlikle yürütülmektedir." dedi.

Paralel Yapı Deşifre Soruşturması Tüm Yönleri İle Araştırılıyor!

Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı, bazı haber organlarının yürütülen "Paralel Yapı Deşifre Soruşturması" hakkında kolluk görevlileri arasında soruşturmanın engellenmeye çalışılması iddiası ile ilgili bir basın açıklaması yayımladı. Soruşturmanın açığa alınma veya yer değiştirilme ile engellenmeye çalışıldığı şeklindeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını ifade edilirken "İddiaların gündeme gelme ve getirilme nedeni de anlaşılamamaktadır." denildi. Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada soruşturmanın tüm yönleriyle ve titizlikle yürütüldüğü belirtildi.

Basın açıklaması şu şekilde; "Bir kısım haber organlarında, kamuoyunda Paralel Yapı Deşifre Soruşturması olarak bilinen ve Cumhuriyet Başsavcılığımızca yürütülen soruşturmanın, bazı kolluk görevlilerinin açığa alınması veya yer değiştirilmesi suretiyle engellenmeye çalışıldığı şeklinde yer alan asılsız haberlere ilişkin olarak bu aşamada basın açıklaması yolu ile kamuoyunu aydınlatma zaruriyeti hasıl olmuştur. Talimatlarımızı uygulamakla görevli olan kolluk personeli hakkında bağlı bulundukları idarece yapılan tasarrufların, soruşturmamızın yürütülmesinde aksaklığa sebebiyet vermeyeceği gibi hukuki normlar çerçevesinde yargı mevzuatına uygun olarak yürütmekte olduğumuz soruşturmamızın engellendiği yönündeki gerçeği yansıtmayan iddiaların gündeme gelme ve getirilme nedeni de anlaşılamamaktadır. Hakkında gizlilik kararı bulunan bahse konu soruşturma dosyamız Cumhuriyet Başsavcılığımızca tüm yönleriyle ve titizlikle yürütülmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." 

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2017, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER