PARALEL YAPI DEŞİFRE DAVASINDA HALA BEKLENİYOR?

Aralarında Sakarya Valisi Hüseyin Avni Coş ile tanınmış birçok isim ve üst düzey kamu personellerinin de bulunduğu çok sayıda kişi hakkında ‘Paralel Yapı Deşifre’ isimli twitter hesabı üzerinden asılsız iddialar ortaya atarak suçlamalarda bulunan Murat D.’nin Balıkesir’de yakalanarak tutuklanmasının ardından duraksayan soruşturmanın tekrar devam etmesi bekleniyor.

PARALEL YAPI DEŞİFRE DAVASINDA HALA BEKLENİYOR?

MERAK KONUSU OLDU

Türkiye genelinde 300 kişiden bilgi akışı sağlandığı ve 6 ayrı kişide şifrelerinin olduğu öğrenilen ‘Paralel Yapı Deşifre’ isimli twitter hesabıyla bağlantılı olduğu ortaya çıkan 2 kişinin yakalanmasının ardından soruşturmada yaşanan sessizliğin ne zaman bozulacağı ve Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Murat D. ile bağlantılı isimler hakkında ne zaman gerekli işlemlerin yapılacağı ise merak konusu oldu.

 

ŞİKAYETÇİ SAYISI ARTIYOR

Murat D.’nin Balıkesir’de yakalanarak tutuklanmasının ardından Cüneyt A.’nın da farklı bir konuyla bağlantılı olarak gözaltına alındığı ve yine her iki isimle bağlantısı olduğu iddiasıyla birçok tanınmış isim ve yetkilinin ifadesine başvurulurken hızlı başlayan soruşturma da yaşanan durgunluk sonrasında neler yapılacağı kamuoyu tarafından merak edilmeye başlandı. Twitter hesabı üzerinden hakaret ve karalamaya maruz kalan diğer Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışan üst düzey personeller adına şikayetler alınarak dosyaya eklenirken sivil vatandaşların şikayetlerinin de alınmaya devam ediliyor.

 

GÖZLER BAŞSAVCILIK’TA

‘Paralel Yapı Deşifre’ hesabına bilgi aktaran 300 kişiden Sakarya’da kaç kişi olduğu merak edilirken aralarında 1 avukatında bulunduğu birçok kişinin alınan ifadesi sonrasında Sakarya’da yalnızca 2 kişi tutuklanmıştı. Bugüne kadar ortaya atılan iddialar sonrasında davanın seyrinin nasıl değişeceği ve bağlantılı olduğu tespit edilen ya da bağlantılı olabileceği iddia edilen isimlerle ilgili olarak nasıl bir işlem yapılacağı konusunda da gözler Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı’na çevrildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2017, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER