O Sözlere Fevzi Kılıç Net Cevap Verdi

Büyükşehir Belediyesi Mart ayı Meclis Toplantısında söz alan CHP Grup Sözcüsü'nün “ AK Partili belediyeler CHP’li belediyelerden daha fazla destek alıyor” şeklindeki söylemlerine Başkan Fevzi Kılıç’tan cevap geldi. Kılıç,” Belediyeler arasında kesinlikle bir ayrım söz konusu değil” dedi.

O Sözlere Fevzi Kılıç Net Cevap Verdi

CHP’Lİ BELEDİYELER DESTEK GÖRMÜYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi Mart ayı Meclis Toplantısında gündem dışı söz alan CHP Grup Sözcüsü Şaban Koludra,” Gün geçtikçe belediyelerde para kalmıyor. Hizmetler durma noktasına gelirken, yeni hizmetler planlanamıyor. Özellikle CHP’li belediyeler İller Bankası olsun, diğer kaynaklardan olsun AK Partili belediyeler gibi rahat ödenek alamıyor” dedi

YAŞADIĞIMIZ OLAYLAR EKONOMİYİ ETKİLEDİ

Gündem dışı konuşma yapan CHP'li Meclis Üyesinden sonra konuşan Başkan Kılıç,” Ekonomi kendi kendine veya kötü idare edildiği için dalgalanmıyor. Siyasi olaylar, ülkemizin atlattığı badireler büyük bir etken. Ülkemizde gezi olayları, darbe girişimi gibi olayların ekonomimize verdiği zarar tahmin edilemeyecek derecede fazla. Bu tür olaylar yaşanmamış olsaydı bugün ekonomi bu noktalara kesinlikle gelmezdi” şeklinde konuştu.

KILIÇ’TAN NET CEVAP

CHP’li Meclis Üyesinin konuşmasına cevap veren Erenler Belediye Başkanı Fevzi Kılıç,” Cumhuriyet Halk Partili belediyelerin İller Bankasından ödenek alamadığı, AK Partili belediyelerin aldığı gibi söylemler duyuyoruz. Bu doğru bir tespit değil. AK Partili belediyeler olarak biz de farklı değiliz. AK Partili belediyelere ekstra kredi verme veya her istediğini gerçekleştirme gibi bir şey yok. Diğer partili belediyeler nasıl kredi alma konusunda sıkıntı çekiyorsa biz de sıkıntı çekiyoruz” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2020, 15:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER